• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Декодирање на ресивери

  • Ја почнал/а темата
  • #1

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
вака ми нудат работа за декодирање на ресивери која опрема треба да ја имам која кабел се користи и како ако може некој да ми објасни
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,126
27,391
kalco.ru
Чекај малце ти нудат работа?
Па работодавецот треба да ти каже све што ти треба и да ти го даде потребниот материјал за работа
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
вака имам муштерии дома да си работам викаат ако можеш тоа да го работиш има многу работа и сеа сакам да почнам
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
626
51
Велес - Скопје
Барем јас колку што знам не ти треба никаква посебна опрема, се што ти треба според мене е компјутер нормално, интернет и добри страници од кај ќе си симнуваш клучеви или софтвер за ресиверите, компјутер со rs232 и USB порти, односно да има сериска порта и (или) усб порта.
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Чекај малце ти нудат работа?
Па работодавецот треба да ти каже све што ти треба и да ти го даде потребниот материјал за работа
Точно така:bravo: и уште треба добро да те обучи зашто тоа е доста прецизна работа се работи во ММ
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Барем јас колку што знам не ти треба никаква посебна опрема, се што ти треба според мене е компјутер нормално, интернет и добри страници од кај ќе си симнуваш клучеви или софтвер за ресиверите, компјутер со rs232 и USB порти, односно да има сериска порта и (или) усб порта.
a od koj kabel da zemam?
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
кабел RS232(ask google)кој ги поврзува ресиверот со РС,а сум видел кога монтират сателитска антена треба мало преносно телевизорче
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Важи ако има нешто нејасно прати П.П :cool:
Ако најдеш некоја добра страна за софтвер пиши.
поздрав :bravo:
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Читај горе "секој ресивер свое си тражи".Друже ти како сам да ќе работиш,не сваќај погрешно ама каде што ќе работиш сигурно нема одма да те праќав на терен и да монтираш сателитски и се да знаеш и да имаш full опрема :tainstven:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,630
Мислења
822,063
Членови
28,276
Најнов член
GirlFromMars22
На врв Дно