• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Декодирање на iPhone?

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Добро е се јавува конкуренцијата. Цените паѓаат! :LOL::LOL::LOL:
:bravo::bravo::bravo:
 

Медиа

Intern
29 ноември 2007
24
0
Mожеш и сам да си го откључиш.

Хинт: Гуглај по киворд iBrickr

Среќно, на сопствен ризик :)
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
za dekodiranjeto, samo ako e poveke od eden telefon, poso nemozam da se zamaram tolku.
ne e bitno jas od kaj sum, deckoto sto gi dekodira e od gostivar, e sea za kolku vreme ke bide ne e do mene. toa moze da bide i za pola saat, problemot e do kolku e zafaten covekot.
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
za dekodiranjeto, samo ako e poveke od eden telefon, poso nemozam da se zamaram tolku.
ne e bitno jas od kaj sum, deckoto sto gi dekodira e od gostivar, e sea za kolku vreme ke bide ne e do mene. toa moze da bide i za pola saat, problemot e do kolku e zafaten covekot.

Mnogu mafijaski nastapuvas. Ne e bitno ovo ono. A ke se zamaras li ako se vo prasanje 100 iPhona? Zasto i ja ne se zamaram so sitnici...
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Zavisi

Zavisi koj bootloader imas, ako telefonot e so najnov softwer 1.1.2 i bootloader 4.6 nema spas za telefonskata funkcija za sega... ludjeto od Hachint0sh uste rabotat na najnov krek...

Probaj najdi Winstaller na Google..ako ima star load, winstaller go otklucuva za 2 min..
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Декодирање

http://sleepers.net/news/guides/xpwn-pwn-in-windows/

Овој линк е последното нешто што ќе ви е потребно. Дечките што го направја xpwn навистина помогнаа ...сите инструкции се убаво опишани.Битно е да се следи дел по дел. Мојот iPhone ми се заклучи дека инсталирав firmware 2.0 по грешка :) и пред точно 2 часа го активирав и отклучив повторно со firmware 2.0 користејќи само windows xp :) уживајте !!!!

ВАЖНО: ОВОЈ ЛИНК Е РЕШЕНИЕ ЗА СИТЕ IPHONE ВЕРЗИИ ВКЛУЧУВАЈКИ ГО И НОВИОТ 3G IPHONE
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
Добро е се јавува конкуренцијата. Цените паѓаат! :LOL::LOL::LOL:
:bravo::bravo::bravo:

:bravo::bravo: нека го донесе кај мене јас ке му платам за декодирање

се шалам
доколку не најдеш вака приватно отиди во скоро секој сервисе за мобилни телефони голем дел вршат и декодирање
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Eve uste eden dobar sajt za iphone dekodiranje www.ziphone.org. Coekot prv izleze so krak za verzijata 2.0 plus toa ima i makedonska verzija na sajtot sto stvarno mi se dopadna.. Softverot e 100% isproban...
 

hebocig

Gaining Experience
7 јануари 2010
653
143
Имам iPhone 4s пратен од Канада, и е заклучен на некоја тамошна мрежа. Постои ли можност сам да си го отклучам? Имам слушнато дека можело да се блокира од многу експерименти од секакви инструкции од блогови. Има ли некој искуство со ова?
 

iron1987

Intern
25 ноември 2016
1
0
Може ли некој да ми каже дали може да се декодира i phone6 kodiran na т мобиле -америка и која е цената за истото?
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
384
421
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.459
Мислења
901.524
Членови
32.169
Огласи
541
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно