1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Декодирање на Alcatel 1x

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Banjifiko, 16 Април 2019.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,111
  28 oктомври 2008
  Ми треба понуда за декодирање (кој, каде, колку) на Alcatel 1x модел 5059D , работи само на Telekom.
   
 2. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  136
  150
  9 Март 2016
  Машко
  Порано имаше на eBay да си платиш да ти го отклучат телефонот за само неколку долари. Си плаќаш како да купуваш производ и притоа го пишуваш моделот и imei бројот на телефонот и за неколку саати ти праќаат код кој треба да го внесеш во телефонот за да се отклучи. Јас го имам ова направено пред неколку години за LG L70 ама не знам дали уште постои оваа опција, треба да се провери.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,472
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мене беспари ми ги декодираа 4 Sony M2 (пратија код) откако помина договорот со нив од 2 год. Ако е поминат ќе ти пратат и тебе. Мејл на

   
 4. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  140
  66
  24 Јуни 2008
  Машко
  2 години сигурно нема поминато со оглед дека телефонот е нов модел. Ама ако е земен со фамилијарен буџет или со буџет на фирма не мора да чека 2 години ќе си го добие кодот ако побара.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,111
  28 oктомври 2008
  Им пишав на двајца што имаат ставено за 5059A, не отклучуваат од Т-mobile.

  Ова е сосема нов модел. Само што му е почнат договорот.

  Edit: сега видов на кутијата, моделот е 5059X
   
 6. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  Алфа мобил да прашаш или оние спроти Симпо, како и да се викаа.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,963
  4,111
  28 oктомври 2008
  Кај Бошко на крај... ако веќе мора да се стане од столчево...:D
   
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  602
  505
  2 Јануари 2015
  Машко
  Нема на нет, 99% не декодираат од балканскиве оператори. Или оние у аеродром кај Палма. Само кај нас декодирање.
   

Сподели

Вчитување...