1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer.com - Легална Музика Онлајн

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од HijackHacker, 8 Февруари 2009.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  [​IMG]
  Ја сакате музиката, но несакате илегално да ја симнувате или да плаќате за неа на iTunes или во Југотон? Тогаш видете што нуди новата страна, Deezer.com. Оваа страна која потекнува од Франција ја лансираше првата бесплатна и легарла страница за слушање на музика он-јалн во доста добар квалитет. Концептот е сличен како онлан радио страната Pandora.com , можете да ги пребарувате вашите омилени песни, да правите плејлисти и да побарате да се додадат песни и албуми кои не се во датабазата. Но разликата помеѓу овие 2 страни е дека кај Deezer можете да ја слушате точно таа песна која што ја барате, а не да слушнете некоја онлајн радио станица која пушта слични песни.
  За сите кои се загрижени за легалноста, не се секирајте. Deezer ги овозможува своите услуги со тоа што го дели профитот од рекламирањето на нивната страна со артистите и продуцентите.
  Страната е преведена на повеќе јазици и регистрација е бесплатна.
   
 2. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  ке ја пробам
  иако сум одвреме навреме на www.last.fm
  наоѓам доста сл артиски според мој укус:) на слушање
   
 3. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Да се надоврзам на темава. Доколку сакате да слушате вака македонска музика, можете да скушате од тука
   
Слични теми
 1. makedonce
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,840
 2. <<ApoCaLyPt0>>
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  907
 3. ExPoseD
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,515
 4. [E]xPose[D]
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  690
 5. D3N1EL
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,192
Вчитување...

Сподели

Вчитување...