• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најдобар одговор DeepCool Macube 310 White

Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…
  • Ја почнал/а темата
  • #1

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
56
23
Дечки го користи некој кукиштево или користел DeepCool Macube 310 White искрено мн ми се допадна тоа дека е бело кукиште и како што можам да видам има добар cable menagment за тие пари што е.
Доколку некој го има во моментов дали ќе може слики да ми прати да видам како личи со цела конфигурација во него дали тука дали во ПП слободно.

Не успеав да најдам тема посебна за кукишта па ќе ја отворам како посебна.
Мислењето е автоматски споено:

1618401041509.png 1618400975286.png 1618400965522.png
 
Оваа тема е решена! Одете до решението…
Последна промена:

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
36
61
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Повели, иако на две слики куќиштето не е во прв план, се гледа како стои во своја природа, со тоа што на едната слика е со различна конфигурација. :D
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #3

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
56
23
тоааа фала ти мн баш тоа барав мн слики по интернет има ама нема со кулерите напред мислев од страна дека штрчат ама ок се (y)(y)(y)
 
Статус
Оваа тема е решена! Одете до решението…

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,796
Мислења
850,594
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно