• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Deep freeze

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Инсталирав windows на еден другар и тој за 2 недели успеа да го бутне (како? уште се чудам) и ми вика не е добар windows-от, а кај мене работи пола година без проблем. Е сега за да не се јавува истот проблем на секои 2 недели да преинсталирам дали би било добро да му ставам deep freeze на C ???
Има ли некои несакани дејства од програмот и ќе ја заврши ли работата, бидејќи до сега не сум го користел па да не ја зезнам работата, го извадив 4МБ е негде.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Па кога ќе треба да инсталира нешто ќе го одмрзне, друг начин не гледам за решавање.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
Не верувам дека ќе успее така.. одмрзни замрзни и трт ... неколку пати треба да рестартира... напрај му бацкуп на windowsот и кога ќе го заебе врати го назад.
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
@stefan007
Послушај го Aleks Deep Freeze е голема софтверска глупост и самоке ти праи проблеми. Еден backup како што кажа Aleks е сосема доволен
 

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
Инсталирав windows на еден другар и тој за 2 недели успеа да го бутне (како? уште се чудам) и ми вика не е добар windows-от, а кај мене работи пола година без проблем. Е сега за да не се јавува истот проблем на секои 2 недели да преинсталирам дали би било добро да му ставам deep freeze на C ???
Има ли некои несакани дејства од програмот и ќе ја заврши ли работата, бидејќи до сега не сум го користел па да не ја зезнам работата, го извадив 4МБ е негде.

Епа научи го да не го заебува :)
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
812
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
kaj nas vo skolo (muzicko)od koga se zapisav do lani imaa na site deep freeze ali na kraj na godina im pravevme so prof. format i sega ne stavaat ali nemaa gajle!
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Ја иам Deep Freeze во компјутерот, и сакам да ве прашам дали има начин да се избрише програмот без да се прави format на компјутерот?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Има начини...само за секој компјутер е различно.
:zbunet3:
Прв пат слушам дека постоела некоја програма да се бриши различно за секој компјутер.. Ова драјвери дан се па различни се ? :)

Инаку, овде има различни одговори на прашањеов.. Не сум сигурен кој е точен
,па разгледај си сам од решенијата.. Испробај некој.. Се надевам ќе најдиш..

Сега видов има и програма за исклучување овде. Но, според коментарот горе не успева секогаш..
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
:zbunet3:
Прв пат слушам дека постоела некоја програма да се бриши различно за секој компјутер.. Ова драјвери дан се па различни се ? :)

Инаку, овде има различни одговори на прашањеов.. Не сум сигурен кој е точен
,па разгледај си сам од решенијата.. Испробај некој.. Се надевам ќе најдиш..

Сега видов има и програма за исклучување овде. Но, според коментарот горе не успева секогаш..
Не мислев на програма :) Инаку да има uninstall deepfreeze за секој deepfreeze посебно..но што правиме за новите верзии но и за фактот што не секогаш uninstal-ерите работат
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Има начин за uninstall ке го одмрзнеш дискот и истата процедура како за инсталирање но наместо install ќе има uninstall. Бар така пишува во упатството со програмот :p а ја уште незнам дали да го инсталирам или не.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.454
Мислења
901.394
Членови
32.164
Огласи
538
Најнов член
Tinsken
На врв Дно