1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deep Cool FH-10 (10 Port Fan Hub)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од JunkieMKD, 19 Јануари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,328
  973
  3 Декември 2008
  Машко
  Го продавам Fan Hub-от, уклучен и изваден. Фали само Velcro траката. Цена 500 денари.


  [​IMG]

  Линк до производот.
   
  Lazarko, omegaRED и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,328
  973
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG] 4 Стотки
   
  На gOJDO и krema им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,394
  13,460
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ima regulacija na vrtezi preku nekoj softver?
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,328
  973
  3 Декември 2008
  Машко
  Само на 1 порт има читач на обртаи, и PWM фукнција има. Не сум пробал нит проверил дали има.


  • Capable of connecting to 10 PC fans simultaneously for cooling the computer system.
  • Modular design that allows aesthetic cable organization.
  • Each port has its own PWM function and the fan speed can be adjusted at the same time (only the speed of Fan 1 can be identified by the system.)
  • Powered by a stable SATA connection to the system PSU for up to 10 fans.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Mihail
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,243
 2. stefan007
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,527
 3. HijackHacker
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  856
 4. goch
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,301
 5. Zimrie
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  884
Вчитување...

Сподели

Вчитување...