• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дечки се убаво ама претерувате

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Се убаво ,ама (но) претерувате .
Незнам колку време сум член вие си немата појма од меначирање на
форум.

Незнам дали е до вас или до модераторите абе до сите е

Мислења теми исчезнуват никакво обрзложување предупредување
и тоа видов дека теми со голем потенцијал ги нема пишани од искусни луѓе со искуство.

Можеби и ова ќе исчензне

Абе да решиш задача по матемтика треба да објасниш како си ја решил

Се приклучувам дека на мислењето на еден член дека оваа наликува на Кумунистички форум.

Правило бр 1

Форумите за наука , развој и ИТ имаат најамал цензура ( грди зборови , и реклама на порно сајтови и сајтови кој можат да го оштетат корисникот)

сами се :eek:besen: .

Оваа го сватејте како добро намерно

Како сакате ваша работа .


и сега очекувам остри реакции
:wtff::pop:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Nema potreba od ostri reakcii..
Iako ne sum nishto od masata luge koishto treba da go branat forumov, sepak dlaboko me zainteresira zoshto bash ova i sega ti dojde na um?
Ako mozhe nekakvo objasnuvanje, t.e konkreten primer, argument za tvojata izjava?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
1 Не е поврзано со теми за хостинг сосем со трети
2 Бидејки сум независен и не се борам за некој модераторски права или други права
3 По долга анализа
4 Ќе се препознаат луѓето ( тие знаат на што мислам )

како што видов не сум прв што се жали инаку овој форум има повеќе поплаки на избришани мислења и теми од кајг**
ова е споредба
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Nema potreba od ostri reakcii..
Iako ne sum nishto od masata luge koishto treba da go branat forumov, sepak dlaboko me zainteresira zoshto bash ova i sega ti dojde na um?
Ako mozhe nekakvo objasnuvanje, t.e konkreten primer, argument za tvojata izjava?
Се слагам :bravo: и не дигајте џабе врева, форумот си тера по своите критериуми, и админите имаат право да избришат некоја тема или мислење што не се совпаѓа со ТОS-ot. Незнам воопшто зошто постои оваа тема :ups:
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Посочи конкретна тема/пост кој е избришан, и ќе ти биде истакната причина зошто.

Сите избришани теми и постови се видливи за модераторите и админите така да се си стои запишано и сочувано.

Некогаш членовите се љутат зошто е избришано а не сфаќаат дека целосно не ги почитуваат правилата, гарантирам дека админите и модераторите се придржуваат до наведените правила и никој не постапува различно.

Форумот како што беше кажано си има свои правила и ќе се придржува на нив.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ако нешто е во спротивност на правилата тогаш, како што и пишува во самиот правилник, Администраторите/модераторите си го задржуваат правото да изменат/избришат мислење без претходно известување.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@NoLander
Ne uvidov nekakvo argumentiranje,objasnuvanje vo tvojot predhoden post, pa ke te molam ako mozhe tochno odreden primer, za polesno da ja reshime diskusijava.

@Wizardion
Незнам воопшто зошто постои оваа тема
Ne e losho shto stoi ovaa tema, negovo pravo e da otvori tema kakva shto saka, no bi bilo pozhelno da se poretki temite od ovoj vid, ili po konkretni za polesno nivno reshavanje.

No, znaeme deka ovie temi imaat dva mozhni zavrshetoci, ili chlenot da bide ubeden i da se pomiri, t.e soglasi so pravilata na forumov i da prodolzhi so sorabotka so nas, ili pak ednostavno da se otkazhe odnego bez nepotrebno krevanje vreva.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Правило бр 1

Форумите за наука , развој и ИТ имаат најамалa цензура ( грди зборови , и реклама на порно сајтови и сајтови кој можат да го оштетат корисникот)
Јас го кажава моето fuUuUzZzZy вие трејате по свое
После 5 месеца живи и здрави ќе пишам повторно ( за вашите правила)

Стави клуч птовтди го наведеното нема потреба да ме убедувате не сум слеп

Црното си е црно
Белото си е бело
( Во кумизам е како ќе ти кажат)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Така е. Живи и здрави, тоа е најважно. Биди и ти жив и здрав, па после пет месеци пак да се сретнеме на форумов.
А дотогаш, ако сакаш, наведи теми кои се со потенцијал а напишани од неискусни луѓе, теми кои се бришани безврска (како што тврдиш) - заеднички пак да ги прегледаме, па да видиме кој е во право.
Што се однесува до самиот форум, членувањето е бесплатно и на доброволна основа.
За комунистичката природа, можам да тврдам дека тој што тоа го рекол нема ниту најблага представа што е тоа комунизам и комунистички режим. Или, можеби затоа прочитал од книги или чул од постари.
Поздрав, и биди поконкретен и попродуктивен.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@NoLander
zhalam ama izgleda ne se razbirame, potochno jas tebe ne te razbiram.
A za toa shto uporno go citirash prvoto pravilo na forumov, i tuka ne te razbiram.
Mnogu vreme sum na forumov, go sledam ushte i pred da se registriram i dosega nemam zabelezhano nekoe prekrshuvanje na pravilata, posebno ne na prvoto. Sekako poradi nashata sloboda na izrazuvanje ima prekrshuvanja, no tie mislam deka se navreme otkrieni i popraveni od strana na lugjeto koi shto se zaangazhirani za toa.

Neznam, ostanuvam na toa deka ne se razbirame.. Potvrdi so argument, kopiraj nechij post koj mislish deka se kosi so pravilata pa ke podiskutirame za toa.
Dokolku e vo toa problemot edinstveno taka kako shto navediv mozhe da se reshi, a ako e problem so izbrishano mislenje/post imash konkreten odgovor pogore od @D:
Посочи конкретна тема/пост кој е избришан, и ќе ти биде истакната причина зошто.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Незнам каков коментар да дадам на тоа погоре освен дека е крајно неаргументирано :)

Кога сме кај правилата, потписот ти е преголем, ги кршиш.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Незнам каков коментар да дадам на тоа погоре освен дека е крајно неаргументирано :)

Кога сме кај правилата, потписот ти е преголем, ги кршиш.
Ете, не почитува правила а поткренува тема на која кажува дека Модераторите/Админите не ги почитувале. Да не се претрупува овде, побарај по форумот има неколку вакви теми мислам дека таму е пбразложено све она тука ти што си го спомнал.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
eve eden predlog za admini vo ACP ima pocija za max dolzina i sirina kako i tezina na potpis stavite tamo i ne brinite se oko to :D
a za ovoj topic nema da komentiram bidejki nema sto da se komentira
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Абре на кој не му чини форумот нема не иде овде...
И администратори дајте бришете ги ваквите теми веќе, или прајте им шо ќе прајте... такви критики преку ПП или направете една тема “Жалби“ и нека пишуват таму...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно