• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дебрендирање на мобилни (поточно K800i)

  • Ја почнал/а темата Taz
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taz

Intern
18 февруари 2008
31
1
Имам мобилен K800i кој ми е купен од Германија и брендиран е со O2 работи! Shortcut-и се сменети и телефонот е поспор од небрендираните! Барав за дебрендирање по мобилариве и ми побараа 20 евра:ua: што според мене е многу за само мењање софтвер! на интернет побарав и видов дека има сервиси кои нудат дебрендирање преку нет (Wotan server итн) и не се многу скапи (околу 7 евра)! Дали некој знае дали постои некое програмче што јас ке можам сам да го сменам софтверот на мојот PC! Иначе најновата верзија на софтверот ја има на сони ериксон страната бесплатно! И кој според вас е најдобар online сервис за дебрендирање(ова како втора опција ако не најдам програма)!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно