• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

debian

  • Ја почнал/а темата
  • #1

n3tG0d

Intern
9 април 2007
116
1
Decki znae nekoj vo vrska za debian novata verzija so iskoci, 3 DVD diska se, dali samo prvoto DVD e instalacija ili treba site 3 da gi imas??? logicno e samo prvoto zaso e DVD, ama sepak dali ima nekoj so probal dainstalira debian 4.0.
 

gemidjy

Intern
14 април 2007
50
0
Не мора да ги имаш другите, доволно ти е базен систем, после со apt-get можеш се од нет да симнеш.

DVD-њата ти се пакетите кои ги има на нет, дали од нет дали со симнување на ISO слики исто ќе потрошиш Bandwidth. Впрочем со apt-get ќе инсталираш само тоа што ти треба
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно