• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Debian

  • Ја почнал/а темата
  • #1

firga

Intern
22 декември 2007
2
0
Pozdrav Decki

Dali nekoj moze da mi pomogne vo formiranje na eden Debian server, eden opis na kompletna instalacija, za da se startuva. Blagodaram
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,138
Членови
29,290
Најнов член
rootismyhome
На врв Дно