Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

DDR5 SODIMM 2x8GB + NVMe 512GB + NVMe 1TB

Статус
Затворена за нови мислења.

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
JasSum додаде нов оглас:

DDR5 SODIMM 2x8GB + NVMe 512GB + NVMe 1TB - Проценка

Проценете / понудете

DDR5 SODIMM 2x8GB 4800 Samsung
Извадени од лаптоп (користени две недели), нека се водат дека немаат гаранција.

SSD / NVMe M2
INTEL SSDPEKNW512GZL NVMe Gen4 x4, 512GB извадено од лаптоп за надградба (користено две недели), нека се води дека нема гаранција

надградено со:

TEAM GROUP MP44L NVMe PCIe Gen4, 1TB (користено 1 месец, купено од нексио, на фирма со други делови и има гаранција ако нексио прифати да даде гаранција без документи)

(се продава бидејќи се замени со...

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
890
JasSum додаде нов оглас:
има гаранција ако нексио прифати да даде гаранција без документи
Како тоа ? па ова може лесно да се реши, иди во нексио нека ти ја поделат гаранцијата, во спротивно треба да напишеп дека нема гаранција ?


JasSum додаде нов оглас:
Извадени од лаптоп (користени две недели), нека се водат дека немаат гаранција.
извадено од лаптоп за надградба (користено две недели), нека се води дека нема гаранција

Доказ дека се користени две недели ? и зашто се заменети после две недели ?

Ќе бидам директен мене ова ми делува на многу чуден оглас, потенцијалните заинтресирани да си отворат 4 очи. нешто не ми штима со тоа зашто толку бргу се заменети деловите и зашто истите се без гаранција, изговорот купени се преку фирма некако не држи вода.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
293
234
Вашиот сарказам на овој и на другиот оглас ќе ги одбие луѓето кои што се стварно заинтерсирани за деловите.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
890
Вашиот сарказам на овој и на другиот оглас ќе ги одбие луѓето кои што се стварно заинтерсирани за деловите.
Моите прашања се сериозни, згора на се форум е нели треба да дискутираме, би било добро да добиеме одговор, поготово ова со гаранцијата бидејќи истиов член до пред 2 саати имаше трн во око како некој друг продава уред скоро набавен а без гаранција, имаше неколку реплики поврзани околу тоа зашто уредот нема гаранција и згора на се напомена дека е многу лесно да се добие гаранцијата преку сериски броеви и слично...
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Како тоа ? па ова може лесно да се реши, иди во нексио нека ти ја поделат гаранцијата, во спротивно треба да напишеп дека нема гаранција ?
Ако некој се јави и праша дали ќе му уважат гаранција, ќе има гаранција (во секој случај има фотографија од фактурата кога и што е купено, па тоа ќе зависи од нексио).
Така е пишано, нема гаранција.

Доказ дека се користени две недели ? и зашто се заменети после две недели ?

Ќе бидам директен мене ова ми делува на многу чуден оглас, потенцијалните заинтресирани да си отворат 4 очи. нешто не ми штима со тоа зашто толку бргу се заменети деловите и зашто истите се без гаранција, изговорот купени се преку фирма некако не држи вода.
По две недели од купување на лаптопот се направи апгрејд на рам и диск.
Рамот купен од @skullmonkey , дискот од нексио.
Па купен нов диск од 2ТБ (1тб сепак не беше доволно)


Моите прашања се сериозни, згора на се форум е нели треба да дискутираме, би било добро да добиеме одговор, поготово ова со гаранцијата бидејќи истиов член до пред 2 саати имаше трн во око како некој друг продава уред скоро набавен а без гаранција, имаше неколку реплики поврзани околу тоа зашто уредот нема гаранција и згора на се напомена дека е многу лесно да се добие гаранцијата преку сериски броеви и слично...
Продаваш (демек) 5 дена користен лаптоп, со циклуси што се прават за 10 дена, ама после излезе дека е така купено, и уште набедуваш продавници дека така често биле кај нас лаптопите, со десетици циклуси на батерија... На кајгана и фемина можда проаѓаат такви глупости, тука потешко.
Нешто друго што те интересира? :)
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
890
Ако некој се јави и праша дали ќе му уважат гаранција, ќе има гаранција (во секој случај има фотографија од фактурата кога и што е купено, па тоа ќе зависи од нексио).
Така е пишано, нема гаранција.


По две недели од купување на лаптопот се направи апгрејд на рам и диск.
Рамот купен од @skullmonkey , дискот од нексио.
Па купен нов диск од 2ТБ (1тб сепак не беше доволно)Продаваш (демек) 5 дена користен лаптоп, со циклуси што се прават за 10 дена, ама после излезе дека е така купено, и уште набедуваш продавници дека така често биле кај нас лаптопите, со десетици циклуси на батерија... На кајгана и фемина можда проаѓаат такви глупости, тука потешко.
Нешто друго што те интересира? :)

Не не другар, вакви сумнителни работи, користено две недели, има гаранција ама нема гаранција, дрвдиш во други постови дека лесно се набавувало заменска гаранција со сериски броеви и разни други магии, ама сега кога треба да набавиш за твоите делови наеднаш тешко е...
Ова е скам, мириса работава, иди продавај бубрези на друго место.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Не не другар, вакви сумнителни работи, користено две недели, има гаранција ама нема гаранција, дрвдиш во други постови дека лесно се набавувало заменска гаранција со сериски броеви и разни други магии, ама сега кога треба да набавиш за твоите делови наеднаш тешко е...
Ова е скам, мириса работава, иди продавај бубрези на друго место.
Не сме сите на форумов скамери ко тебе. Не има и поштени.
И пишав, иако ти е тешко да се помириш со фактите.
Има гаранција ако си ја обезбедиш, ако не, нема.

Со ова претање само потврдуваш дека си скамер што не сака да го чепкаат во лагите.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
890
Не сме сите на форумов скамери ко тебе. Не има и поштени.
И пишав, иако ти е тешко да се помириш со фактите.
Има гаранција ако си ја обезбедиш, ако не, нема.

Со ова претање само потврдуваш дека си скамер што не сака да го чепкаат во лагите.
Абе чоек, се утепа од плачење на мојот оглас зашто нема гаранција, потенцираше дека било лесно да се извади нова и сега огласуваш производи без гаранција под изговор дека се користени само две недели.
Еве зашто не извадиш нови гаранции на истиот начин на кој што ме советуваше мене до пред неколку часа ?

Уствари игнорирај го прашалникот, немора да одговориш.
Имај убав, долг и среќен живот, искрено од срце не ти мислам ништо лошо, само сакав да ти вратам со иста мера, со досада, со твојот рецепт, се надевам ќе научиш од ова дека не е во ред тоа што го направи денеска.
Ајт!
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Абе чоек, се утепа од плачење на мојот оглас зашто нема гаранција, потенцираше дека било лесно да се извади нова и сега огласуваш производи без гаранција под изговор дека се користени само две недели.
Еве зашто не извадиш нови гаранции на истиот начин на кој што ме советуваше мене до пред неколку часа ?

Уствари игнорирај го прашалникот, немора да одговориш.
Имај убав, долг и среќен живот, искрено од срце не ти мислам ништо лошо, само сакав да ти вратам со иста мера, со досада, со твојот рецепт, се надевам ќе научиш од ова дека не е во ред тоа што го направи денеска.
Ајт!
Скамерче, твоите лаги не проаѓаат на ит форум, јасно ли ти е?
Продаваш нов лаптоп ама со извозена батерија. Можеш да не лажеш, да си кажеш како што е, и таман ќе си биде и никој ништо нема да ти каже.

На вадени делови од конфигурација нема гаранција. Ама тоа на ит форум е познато и не се објаснува, ама на фемина/кајгана може треба да им се каже.

Повели, што сакаш пишувај, лути се, ама скамерски огласи ќе бидат соодветно означени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.771
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно