1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

DDR4 8GB 2400 Samsung

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од dzunko, 16 Август 2019.

 1. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Купувам половна рам меморија DDR4 8GB 2400 Kingston ,со оваа ознака kvr24s17s8/8, како на сликата . Понуди овде или ПП
  20190816_173129.jpg
   
  Последна промена: 16 Август 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,613
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ова е Kingston value ram
   
 3. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Ах , моја грешка Kingston барам тој модел на сликата . @gOJDO фала за забелешката, да не имаш ти случајно ?☺
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,613
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Немам, ама било кој 2400мхз рам или побрз ќе ти заврши работа
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...