• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DDR1 memorija ECC Registered ( 512 mb ili 1 gb)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
348
249
Битола
Zdravo na site vo forumot. Koj moze da mi pomogne kade moze da najdam za dobra cena DDR1 memorija ECC Registered ( 512 mb ili 1 gb) , polovna ili nova . Odnapred Balgodaram
 
M

Mr.Alien

Гостин
Во неможност веднаш да ти одговорам, а да не биде постот без реплика, единствено останува да ти ветам дека сигурно ќе проверам.
Инаку, верувај дека тешко се наоѓаат такви.
Уште потешко се наоѓаат баферирани мемории. Можам да најдам една DDR и 2 SDR баферирани, од по 256 МВ.
Во секој случај, очекувај скор одговор.
Поздрав.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Како што велат Англичаните, "Better late then never", па еве по прилично време да ти одговорам.
ECC регистрирана DDR меморија од првата генерација најдов само во АНХОЧ продавницата во Трговски Центар (Скопје). Моделот е DDR 266 (PC2100), Kingston, 512 MB.
DIMM 512MB DDR ECC PC2100 Kingston KTH-ZX2000

DDR2 ECC Registered по нарачка може да се набави.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
862,394
Членови
30,043
Најнов член
њлосос
На врв Дно