• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено DDR Мемории

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
224
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
M.2 JP600-256GB, SSD Samsung 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Audio
Realtek Digital Audio
Monitor
2x AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
По проценка може и продажба... Следниве мемории - Имам уште некои мемории по 1GB, 2GB и 4GB но само овие се со ладилници. Секоко се наоѓа и Sodimm но тоа ако ви треба пишете порака и ќе ви одговорам.

- Мене ќе ми треба 1 плочка 16GB DDR4 2666Mhz, ако се продадат секако Corsairot.

- Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit - Black - 2 парчиња 71EXOwFSf-L._AC_SL1500_.jpg
- G-Skill AEGIS 4GB (1x4GB) DDR4-2133MHz CL15-15-15-35 1.20V - 1 парче 153596554510.png

- Samsung 8GB (1x8GB) DDR4 C4-2133P-UB1-11 - 1 парче 61q-KwUcnJL._AC_SL1010_.jpg
- KINGSTON HyperX 2GB (1x2GB) 1Rx8 256M x 64-Bit DDR3-1600 CL9 240-Pin DIMM - 1 парче kingston-hyperx-blu-ddr3-295-1.jpg
- CRUCIAL Ballistix Tracer 1GB (1x1GB) PC2-6400 DDR2-800 BL12864AL80A.8FE5 - 1 парче Crucial-2GB2x1GB-Ballistix-Tracer-PC2-6400-DDR2-800-BL12864AL80A8FE5.jpg

- GEIL 2GB (1x2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) - 1 парче gx22gb6400lx_1.jpg
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: b.a
 • Ја почнал/а темата
 • #2

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
224
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
M.2 JP600-256GB, SSD Samsung 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Audio
Realtek Digital Audio
Monitor
2x AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
.....
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,472
8,764
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
По проценка може и продажба... Следниве мемории - Имам уште некои мемории по 1GB, 2GB и 4GB но само овие се со ладилници. Секоко се наоѓа и Sodimm но тоа ако ви треба пишете порака и ќе ви одговорам.

- Мене ќе ми треба 1 плочка 16GB DDR4 2666Mhz, ако се продадат секако Corsairot.

- Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit - Black - 2 парчиња - околу 5k
- G-Skill AEGIS 4GB (1x4GB) DDR4-2133MHz CL15-15-15-35 1.20V - 1 парче - 600 ден
- Samsung 8GB (1x8GB) DDR4 C4-2133P-UB1-11 - 1 парче - 1500 ден.
- KINGSTON HyperX 2GB (1x2GB) 1Rx8 256M x 64-Bit DDR3-1600 CL9 240-Pin DIMM - 1 парче - на поклон или 300-400 ден.
- CRUCIAL Ballistix Tracer 1GB (1x1GB) PC2-6400 DDR2-800 BL12864AL80A.8FE5 - 1 парче - исто
- GEIL 2GB (1x2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) - 1 парче - исто

За тие што ги болат очи.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
224
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
M.2 JP600-256GB, SSD Samsung 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Audio
Realtek Digital Audio
Monitor
2x AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Може клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,716
Мислења
849,274
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно