• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

DDoS напад

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.718
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Последна промена:

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
3.128
1.910
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.861
7.965

hehexd

Gaining Experience
18 септември 2019
156
235

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.861
7.965
Кога ке го опрајте тапаталк веќе две недели не ми отвара It форум
1659630991592.png
Мислењето е автоматски споено:

Мене ми отвара од иПхоне btw не знам дали апликацијава е преку тапаталк одамна ја имам симнато..


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Apple не поддржува DDoS напади, затоа ти работи.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.820
1.166

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
400
385
Легендата вели, тија со ајфоње, ич мака немале во живото.
И затоо не го осеќале ДеДос-о ко напад.
(Ногу биле искулирани и чилд аут).
Нија сиромајте со андроиди (оти користефне ајфоње ко помлади и поарчифне парите), ќе се мачиме вака, и ќе ја осеќаме тежината шо ја имаат админиве ко @D или слични на него форум џедаји.
Нека силата биди со вас, драги падавани, ви посаквам од понеделник да нема поќе падни-стани на форумо, и можда ако Гилфојл и Дамјан се во право со советите (навистина децава ми звучат на учени и добронамерни), и ако се применливи практиките шо ги советваат, мош ќе биди на арно.
Ај з'арно, з'убоо да е, на зравје да се ќебаците од @Oktar, ако се најдиме на некоја ајти збиранка, и јаска ќе си дам уше сто од мене.

Испратено од телефоно.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.295
30.213
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.054
6.006
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Наместо да намали, засилува. Wtf. Aj барем не се осети ништо.
 

mihovkris

Баниран/a
1 јуни 2016
2.575
2.079
Неготино
Би го советувал да престане - веќе изгледа одлично се браните (вие или КлаудФлер митигираат напади) - бидејки не се примети застој на сајтов .
Ко човек што нонстоп му е отворен форумов, се примети пред пола саат и тоа убаво.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.861
7.965
FYI, нападите секојдневно траат. Денеска е забележан и издржан и најголемиот напад до сега:
34.60k requests per seconds

Чим мора да кажете дека имало DDoS напад, значи успешно се справувате браво.

За да не се опуштиш многу, ќе довршам со пецкање:
"Да се фокусиравте вака и на IT v6 ќе беше топ“ :devilish:
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.718
14.390
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
246
127
Btw iPhone се пишува вака aјпон ако не сте знаеле. Да користиме литературен говор.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.375
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно