• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

DaVinci Resolve - Генерална Дискусија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
437
489
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Да не поставувам посебна тема за едно прашање за овој НЛЕ, отворам генерална тема.

Кога ставам Dynamic Zoom или зумирам со keyframes снимката ми сецнува на една точка, тоа се случува и на timeline и при рендер.
Истиов проблем го прави и во друг проект со други снимки, пред 16ката го немаше овој проблем колку што памтам.
Дали некој го сретнал истово и дали има чаре?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,649
Мислења
829,659
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно