1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали знаете како да добијам бесплатен .соm домен?

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Dimz, 12 Јануари 2011.

 1. Dimz

  Dimz
  Intern

  46
  1
  9 Јануари 2011
  Дали знаете како да добијам бесплатен .соm домен??? Дали е воопсто тоа возмозно?
  Затоа што неможам да си купам, затоа што немам 18 год.
   
 2. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,406
  350
  19 Април 2010
  Машко
  можеш да купиш преку hosty2.com, uhost.mk.... :)
   
 3. overrated

  overrated
  Intern

  191
  4
  8 Мај 2008
  Машко
  можеш да купиш било каде, никој не гледа возраст
   
 4. krema

  krema
  Professor

  9,275
  9,006
  24 Јуни 2009
  Машко
  бесплатен ми се чини никако не можеш да добиеш, а за платен посочено ти е погоре

  поздрав
   
 5. Scad

  Scad
  Intern

  22
  1
  5 Август 2010
  Бесплатен знам имаше на некои форуми да направиш 200-300 мислења и ти даваат домен..само забораив кој форум беше :ermm:
   
 6. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  .com не верувам негде онака ќе ти дадат.
  Ако ти треба, земи си .info, бар првата година ќе ти го шитнат за ~50 денари, од GoDaddy. Потоа секоја наредна година е ~400 денари.
   
 7. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,028
  1,640
  30 Мај 2010
  А колку пари е .com на годишно ниво ?
   
 8. overrated

  overrated
  Intern

  191
  4
  8 Мај 2008
  Машко
  околу 10-тина долари
   
 9. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  За .info се плаќа со картичка строго?? гледам имаат во земјите и македонија па да не имаат и некоја сметка. ме интересира точно како иде работата. и уште едно прашање. дали може да земам домеин и да го ставам на некој бесплатен хостинг бидејки сеуште не ми треба за којзнае што понатака планирам и платен хост.
   
 10. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Да може , ако се трудиш... Јас имам добиено едно 4 .com домени бесплатно , но со многу работа... Секој ден ќе пишуваш по 20-30 големи ривјуа , теми , анкети...

  Форумот се вика KnowledgeSuta.com односно по старо трап17.
   
 11. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN
  Intern

  59
  7
  27 Јули 2009
  Пензионер
 12. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  мене ми е таман на no-ip.org :D
   

Сподели

Вчитување...