1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Дали знаете кај може летово да се најде пракса?

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од D@re, 7 Мај 2009.

1. D@re

D@re
    Intern

65
    5
    22 Април 2009
    Луѓе сакам да ве прашам дали летово може негде да се најде пракса за програмери. Јас сум студент на ПМФ 1 год. и имам познавање од C++, VB, ASP.NET, SQL... и уште некој работи.

2. loverboy

loverboy
    Intern

147
    11
    6 Февруари 2008
    Јас би ти рекол уживај во летото и ако сакаш прави си сам проектчиња и читкај си тоа што те интересира ако имаш време, има време за пракса, не велам дека не можеш туку дека има време за се, после факултет ќе имаш толку многу пракса што ќе те боли глава :)

3. feit

feit
    Intern

684
    43
    12 Февруари 2009

Добро ти вели човекот. Одмарај додека можеш :bravo:

4. Xenor

Xenor
    Intern

812
    41
    12 Март 2009
    Мене летово праксата ќе ми биде дома пред компјутер и ќе учам алгоритми. А за фирми не ти препорачувам многу да брзаш.

5. D@re

D@re
    Intern

65
    5
    22 Април 2009
    Па да ама има ли некој да ми даде идеа за некое проектче за по дома да се вежба :) па ако се изработи убаво па и некоја пара да се земе :p
    Иначе веќе по дома пробав и направив програмче за видеотека и ок е. Така да ако имате нешто па препорачајте

6. D

D
    Администратор

3,204
    1,513
    31 Март 2007
    Доколку имаш волја за пракса, не гледам причина зошто да не ја најдеш некаде. Тоа што е лето и што главна шема се излегувања и легање под сонце, не значи дека не треба да се работи. :)

Контактирај ги телефонски или преку е-маил поголемите ИТ компании и прашај ги за пракса. Сигурен сум дека ке најдеш некои кои се отворени за такво нешто.

7. Master4e

Master4e
    Intern

242
    9
    11 Мај 2007
    Контактирај со професорите на факс. Имаат многу контакти. Верувај дека пали. ;)

8. D@re

D@re
    Intern

65
    5
    22 Април 2009
    Фала на советот
    Респекат :D

Сподели

Вчитување...