1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали знаете кај може летово да се најде пракса?

Дискусија во форумот 'C // C++' започната од D@re, 7 Мај 2009.

 1. D@re

  D@re
  Intern

  65
  5
  22 Април 2009
  Луѓе сакам да ве прашам дали летово може негде да се најде пракса за програмери. Јас сум студент на ПМФ 1 год. и имам познавање од C++, VB, ASP.NET, SQL... и уште некој работи.
   
 2. loverboy

  loverboy
  Intern

  147
  11
  6 Февруари 2008
  Јас би ти рекол уживај во летото и ако сакаш прави си сам проектчиња и читкај си тоа што те интересира ако имаш време, има време за пракса, не велам дека не можеш туку дека има време за се, после факултет ќе имаш толку многу пракса што ќе те боли глава :)
   
 3. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009


  Добро ти вели човекот. Одмарај додека можеш :bravo:
   
 4. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Мене летово праксата ќе ми биде дома пред компјутер и ќе учам алгоритми. А за фирми не ти препорачувам многу да брзаш.
   
 5. D@re

  D@re
  Intern

  65
  5
  22 Април 2009
  Па да ама има ли некој да ми даде идеа за некое проектче за по дома да се вежба :) па ако се изработи убаво па и некоја пара да се земе :p
  Иначе веќе по дома пробав и направив програмче за видеотека и ок е. Така да ако имате нешто па препорачајте
   
 6. D

  D
  Администратор

  3,226
  1,594
  31 Март 2007
  Доколку имаш волја за пракса, не гледам причина зошто да не ја најдеш некаде. Тоа што е лето и што главна шема се излегувања и легање под сонце, не значи дека не треба да се работи. :)

  Контактирај ги телефонски или преку е-маил поголемите ИТ компании и прашај ги за пракса. Сигурен сум дека ке најдеш некои кои се отворени за такво нешто.
   
 7. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
  Контактирај со професорите на факс. Имаат многу контакти. Верувај дека пали. ;)
   
 8. D@re

  D@re
  Intern

  65
  5
  22 Април 2009
  Фала на советот
  Респекат :D
   

Сподели

Вчитување...