1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали знае некој каде можи да се купи Dell U2414H ?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од BlackPaw, 29 ноември 2016.

 1. BlackPaw

  BlackPaw
  Intern

  73
  7
  2 Февруари 2009
  единствено што го има на залиха е во вортекс али тие не прават испорака до други градови.

  имам засега 3 опции

  u2414h - стандард монитор - го има во вортекс само (не најдов друго место што го има на залиха)
  u2417h - 1000-2000ден поскап - незнам дали вреди за екстра парите - го има единствено макпетрол
  s2415h - го има во анхоч и е најевтин од 3те. единствена мана за мене е што е глоси панел, но незнам колку е рефлективен... ако го има некој нека постира слики или нека кажи искуство
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,055
  4,334
  28 oктомври 2008
  Провери во DDstore. Ако го има некаде во градов, че ти го испорачаат за 48 часа.
  Инаку, DELL поред Макпетрол ги увезуваат и TDK компјутери.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Govedo

  Govedo
  Gaining Experience

  67
  170
  29 Септември 2015
  Машко
  Filmmaker, Photographer, Graphic Designer
  Иди во Нексио одма ќе ти донесат, го имаат и новиот модел U2415H
   
 4. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  591
  991
  16 Јануари 2016
  Машко
  Таков модел не постои. Веројатно мислиш на U2417H..

  За оп. Јави се у ддстор го имаат, они ги зимаат од TDK кои исто го имаат али нешто поскапо од дд.
   
  На Govedo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Dell увезуваат и ITD и Ланком.
   
 6. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  133
  82
  20 Септември 2013
  Машко
  S серијата на Dell и не е така многу рефлектирачка ако ја корисниш во домашна атмосвера. Само одма позади грб да не имаш прозор во кој бие директно сонце. Појди во Анхоч во Ситимол имаат доста уклучено монитори, и спореди, гледам моментално на легар ги имаат U2412M, S2415 и U2415.
  Знам еден од бившите вработени нивни во Ситимол, кога изложуваше еден монитор на Делл од S серијата до друг од U серија, само што го стави, за 2 мин. си го спакува и си го зема за него :). Баш се алеше дека бил топ мониторот и дека во соба не сметала рефлексијата. Прилично јако светло дава самиот екран, и рефлексијата не доаѓа до израз.
   
  На olikomerc и Oktar им се допаѓа ова.
 7. Govedo

  Govedo
  Gaining Experience

  67
  170
  29 Септември 2015
  Машко
  Filmmaker, Photographer, Graphic Designer
  да да, на 17H мислев ама 15 сум напишал :D
   
 8. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,656
  10,904
  23 oктомври 2012
  Машко
  Најбитната буква си ја пропуштил, дали е Ф или Ж? :D :D :D

  Ок, понатака од контекстот разбрав дека стануба збор за Ф-алеше.
   
  На Misko6000, Govedo, Ragnar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. BlackPaw

  BlackPaw
  Intern

  73
  7
  2 Февруари 2009
  Во нексио сега се јавив, прашав, чекам одговор.

  А иначе во ддстор и во тдк ги немаат на залиха ниту 2414 ни 2417.
   
 10. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  235
  7 ноември 2012
  Машко
 11. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,639
  12,996
  2 Август 2012
  Машко
  И ITD се застапници за Dell
   
 12. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  133
  82
  20 Септември 2013
  Машко
  Хахаха, така е кога имаш мало бебенце и во последни 3 дена сум спиен се на се 7 саати (на едно 10-15 рати:p)
   
  Војвода, Necromancer и на Gaston им се допаѓа ова.
 13. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  Ako ako ama vredi :)
  Ajde da ti e zdravo i zivo i golemo da raste.
   
  На Војвода и Oktar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...