1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали знае некој каде може да се најде гас пружина над 1200 њутни?

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од skullmonkey, 18 Февруари 2015.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дечки,
  сменив душег на креветот и сега механизмот за кревање не работи а.к.а. многу е тежок. Сегашниве пружини на гас се по 1200 њутни. Има ли кај нас посилни од ова? Може и комплет механизам за кревање ако знаете.

  Ова е таква пружина (счична)
  compression_gas_spring_634556908092750256_1.jpg

  Фала!
   
 2. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Оди у Ауто Лидер, на Цветан Димов у Чаир.
  200-300 денари ти е еден комад
  Имаат димензии и њутни и љутви.
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Одма давај детали кај се наѓаат!
   
 4. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Вози по Цветан Димов, помини под пешачкиот мост и гледај десно. Неможеш да го утнеш. Големо здание...
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 6. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Неќни видов имаат во Автолидер вакви ама дали имаат над 1200 незнам, најдобро отиди и провери лично.

  Инаку пред 3-4 години за мојата кола јас гледав ваму, тука и по порачка носат инаку некои увозници на филтри и уље се не ми текнува името:
  https://www.google.com/maps/place/S...2!3m1!1s0x135415a58c9aa2a5:0xb2ed88c260872020
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Прашав во АвтоЛидер. Немаат.
   
 9. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Немаат од 1200+ или воопшто немаат?
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Над 1200 немаат.
   
 11. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  А да примениш селска физика? тури му два комада од по 600 њутни.

  Едит: оригинално имаше два од 1200? Дотури тогаш уште некој њутн, љутви :)
   
 12. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Се изнамачив али го средив креветот. Многу е за објаснување, ако некој има фрка со тежок душег нека пише па да му објаснам.
  Кој не местел сам уљени компресори не знае ;D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...