Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Dali vredi laptopov

krikro123

Intern
25 август 2016
85
27
Stip
krikro123's setup  
Processor & Cooler
i7 13700HX
Motherboard
MSI Intel
Storage
2TB Micron 3400
PSU
280W
RAM
32GB 4800MHZ
Video card
RTX 4070
Case
MSI Mean Machine
Mouse
Razer Basilisk v3
Keyboard
Corsair K70 RGB Mk.2
Audio
Galaxy Buds 2 Pro
Monitor
2560x1600 240hz
OS
Win10 Home 64bit

Dali laptopov vredi za 1500e, i dali nekoj znae kako odat garanciite ovde? Se doplakja za 3+ god, no dali ima prvicna garancija? I Dali mislite deka vreda 3god warranty za 80e?
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.159
3.050
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel I5 13500 /Noctua D14
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming X DDR 5
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x16GB DDR5 Kingston Fury Beast @6000Mhz
Video card
MSI 3080 Suprim
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro

Dali laptopov vredi za 1500e, i dali nekoj znae kako odat garanciite ovde? Se doplakja za 3+ god, no dali ima prvicna garancija? I Dali mislite deka vreda 3god warranty za 80e?
Не вреди.
Да беше 480Hz ќе се трпеше некако,вака јок.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

krikro123

Intern
25 август 2016
85
27
Stip
krikro123's setup  
Processor & Cooler
i7 13700HX
Motherboard
MSI Intel
Storage
2TB Micron 3400
PSU
280W
RAM
32GB 4800MHZ
Video card
RTX 4070
Case
MSI Mean Machine
Mouse
Razer Basilisk v3
Keyboard
Corsair K70 RGB Mk.2
Audio
Galaxy Buds 2 Pro
Monitor
2560x1600 240hz
OS
Win10 Home 64bit

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
433
574
Пробај најди на други германски сајтови, леново легион 5 или леново легион 5 про.
Најдобар однос, цена/компоненти, а и најдобро ладење имале.
 

krikro123

Intern
25 август 2016
85
27
Stip
krikro123's setup  
Processor & Cooler
i7 13700HX
Motherboard
MSI Intel
Storage
2TB Micron 3400
PSU
280W
RAM
32GB 4800MHZ
Video card
RTX 4070
Case
MSI Mean Machine
Mouse
Razer Basilisk v3
Keyboard
Corsair K70 RGB Mk.2
Audio
Galaxy Buds 2 Pro
Monitor
2560x1600 240hz
OS
Win10 Home 64bit
За тие пари имаш десктоп со слични перформанси (комбинирано делови на старо + ново) и лаптоп некој средна класа за офис работа
sakam eden laptop koj ke mi vrsi rab za se bidejki retko sum doma
Мислењето е автоматски споено:

Пробај најди на други германски сајтови, леново легион 5 или леново легион 5 про.
Најдобар однос, цена/компоненти, а и најдобро ладење имале.
moze nekoj da mi preporacas? poglednav samo saturn/mediamarkt i alternate poso samo niv gi znam deka se legit, i striktno germanski store treba da e. sosema se soglasuvam za lenovo, momentalniot mi e lenovo gaming 3 i drugar go ima 5 pro i se stv fenomenalni parcinja tech ali ovoj e momentalno na ista cena so niv bidejki e na popust.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.001
1.336
Скопје
Конкретно за овој малце сум скептик 360 херци на лаптоп дека ќе вади без никакви проблеми. Од друга страна 360 е overkill во секој поглед, освен ако не си професионален eSport гејмер, а ако си нема да играш на лаптопов.

Од 30 до 60 fps имаше голема разлика, исто и 60 до 144. Од 144 до 240 приметлива, ама не којзнае колку. Претпоставувам од 240 до 360 дека е уште помалце приметлива. Ова е личен став.

Taка да јас би одел со нешто 144hz 1080p/1440p, RTX3080 или RTX4070.

Барај на mydealz.de. Пребарува во сите германски продавници.
Suche für "gaming laptop" кликни на Show More.
 

krikro123

Intern
25 август 2016
85
27
Stip
krikro123's setup  
Processor & Cooler
i7 13700HX
Motherboard
MSI Intel
Storage
2TB Micron 3400
PSU
280W
RAM
32GB 4800MHZ
Video card
RTX 4070
Case
MSI Mean Machine
Mouse
Razer Basilisk v3
Keyboard
Corsair K70 RGB Mk.2
Audio
Galaxy Buds 2 Pro
Monitor
2560x1600 240hz
OS
Win10 Home 64bit
Конкретно за овој малце сум скептик 360 херци на лаптоп дека ќе вади без никакви проблеми. Од друга страна 360 е overkill во секој поглед, освен ако не си професионален eSport гејмер, а ако си нема да играш на лаптопов.

Од 30 до 60 fps имаше голема разлика, исто и 60 до 144. Од 144 до 240 приметлива, ама не којзнае колку. Претпоставувам од 240 до 360 дека е уште помалце приметлива. Ова е личен став.

Taка да јас би одел со нешто 144hz 1080p/1440p, RTX3080 или RTX4070.

Барај на mydealz.de. Пребарува во сите германски продавници.
Suche für "gaming laptop" кликни на Show More.
blagodaram za sajtot ke poglednam se sto ima
ke go koristam laptopot za gejmanje od vreme na vreme, vo glavno csgo i nes singleplayer sto ke mi fati oko, no na poseben monitor, najverojatno ke bide 1440p 144hz. Laptop displayot prilicno isklucivo ke se koristi za rabota, i mislam deka bi trebalo da postignuva 360fps/hz na chrome so 100tina tabs otvoreni (momentalniot r5 5600h si fura celo vreme bez prob)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.968
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно