• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали вреди IRC сервер на денешно време

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Сакам да подигнам IRC сервер но не знам дали на денешно време има уште заинтересирани луѓе со кои би го наполнил серверот. Што мислите вие?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
хмммз.. Зависи.. Ама до некаде и јас се сложувам со горните постови..
Сепак.. Мислам дека на Undernet му нема конкуренција..
Бев едно време IrcOP на еден чкљ сервер, и иако се растуривме од invite ништо не бидна.. Се наполна до некаде додека се испофатија некои од поважните канали како #macedonia ; #skopje ; #ohrid ; #bitola бла бла бла, ама џабе.. Само супортерите седеа на каналите еден период, но подоцна и од тоа се откажаа..

Така да.. Мислам дека би можел да успееш но многу тешко.. Ќе ти треба ептен голема екипа за инвите, многу напор,нерви за да придобиеш луѓе..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
fuUuUzZzZy фала за одговорот
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Off Topic : Undernet SUX!

За другото, ако се планира сериозно, мислам дека може да се успешен и се разбира ако се има време! Имам мој сервер кренато се сите сервиси како ундернет со Gnuworld(X) и све остало, ама од пусто немање време ништо неможам да сторам да го полнам и така.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
НЕ, а ако под вреди се пордазбира печалење пари тогаш и никогаш не вределе. Обично овие сервери се во сопственост на некои институти или организации на кои им служат пред се за едукација и интерна коминикација...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,764
Мислења
850,114
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно