Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали сум баниран на Огласи/Продавам?

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Не сум пробал друже, само преку it.mk апликација и Tapatalk пробував.

Фала за сугестијата, сега ќе се пробам преку огласник.
Проба ли преку Огласник да отвореш нов оглас ?
Погледнете го атачментот 116851

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

nikolarjk91

Gaining Experience
4 март 2018
81
58
Здраво да ве прашам дали нешто пропуштам затоа што не можам да се снајдам да отворам мој оглас за продавање никаде не гледам можност?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.405
14.644
Здраво да ве прашам дали нешто пропуштам затоа што не можам да се снајдам да отворам мој оглас за продавање никаде не гледам можност?
Не можеш зошто си нов член, имаш само еден пост. За да огласуваш ќе мора да придонесеш троа, најмалку 50 постови. Прочитај ги правилата за огласување:
 

nikolarjk91

Gaining Experience
4 март 2018
81
58
И намали малце со ентузијазмо во одговарање во теми со последен пост од 2011 или 2018 година

Испратено од телефоно.
Забрането е? Спам е? колку да пишам само нешто? Се што е пишано е со внимание квалитетна содржина, не колку да направам повеќе постови со глупости.

Не знам како да го сфатам тоа да намалам ентузијазмот да бидам активен на форумот, камо сите да имаат ентузијазам да бидат живи темите а со тоа и побогат форумот без разлика која е мотивацијата.

Ама ок во сите форуми има некој што мора да изеде бурек. Ќе те послушам ќе намалам, поздрав
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.557
1.677
Забрането е? Спам е? колку да пишам само нешто? Се што е пишано е со внимание квалитетна содржина, не колку да направам повеќе постови со глупости.

Не знам како да го сфатам тоа да намалам ентузијазмот да бидам активен на форумот, камо сите да имаат ентузијазам да бидат живи темите а со тоа и побогат форумот без разлика која е мотивацијата.

Ама ок во сите форуми има некој што мора да изеде бурек. Ќе те послушам ќе намалам, поздрав
Де, намали малце тоно на телевизоро, ногу ти е гласен.
Иначе да, мириса на спам.
Посебно во тема која е мртва подолго од една деценија
(или во најмала рака само блага злоупотреба на системо за акцелерација при добивањето на многупосакуваното право на огласување, кое всушност можи да го добијаш и со уплаќање на Ај-Ти членство).
Ама твое право си е да си ги употребуваш твоите права.Испратено од телефоно.
 

nikolarjk91

Gaining Experience
4 март 2018
81
58
Де, намали малце тоно на телевизоро, ногу ти е гласен.
Иначе да, мириса на спам.
Посебно во тема која е мртва подолго од една деценија
(или во најмала рака само блага злоупотреба на системо за акцелерација при добивањето на многупосакуваното право на огласување, кое всушност можи да го добијаш и со уплаќање на Ај-Ти членство).
Ама твое право си е да си ги употребуваш твоите права.Испратено од телефоно.

Ете си знаеш мое право е, така што глеј си твоја работа ваљда имаш покорисна работа во животот наместо да шерифуваш кој што прави по форумот
Мислењето е автоматски споено:

Screenshot 2022-10-06 at 19.10.43.png

Еве уште еден бот @Weeaboo јаде бурек со офтопик на тема. Кај се уклучив на форумов кај се запустив толку исфрустрирани ликови ми се закачија. Во ред е дечки не ви го јадам форумот слободно може да си го користите без мене, едно кабелче сакав да огласам а меѓу другото дека сум во ИТ сакав активно да го користам ама очигледно не сакам да бидам на ваков токсичен форум каде што наместо користење на форумот станува хендлање на ликови со комплекси.

Ви благодарам за топлото добредојде,

Имам уште едно прашање пред да си заминам, каде се брише профилот затоа што не најдов таква опција?
 
Последна промена:

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.557
1.677
Ете си знаеш мое право е, така што глеј си твоја работа ваљда имаш покорисна работа во животот наместо да шерифуваш кој што прави по форумот
Мислењето е автоматски споено:

Погледнете го атачментот 117590

Еве уште еден бот @Weeaboo јаде бурек со офтопик на тема. Кај се уклучив на форумов кај се запустив толку исфрустрирани ликови ми се закачија. Во ред е дечки не ви го јадам форумот слободно може да си го користите без мене, едно кабелче сакав да огласам а меѓу другото дека сум во ИТ сакав активно да го користам ама очигледно не сакам да бидам на ваков токсичен форум каде што наместо користење на форумот станува хендлање на ликови со комплекси.

Ви благодарам за топлото добредојде,

Имам уште едно прашање пред да си заминам, каде се брише профилот затоа што не најдов таква опција?
Момче, ова не е КАМ.
Три улици надолу е.
Ој натака, успат има и аптеки, сигурно имаат лек за батхурт.
(овдеки е СТОКОмак).

Испратено од телефоно.
 
И

Избришан член 42370

Гостин
Момче, ова не е КАМ.
Три улици надолу е.
Ој натака, успат има и аптеки, сигурно имаат лек за батхурт.
(овдеки е СТОКОмак).

Испратено од телефоно.

Има една крема.

@nikolarjk91 без рецепта е даваат, ќе одиш во Зегин е имаат.

Испратено од чипичанче.
 

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Момци, полека, "соске невроза".
Нема потреба од препуцавање, нели?

И јас незнаев како да пишам оглас (иако сум ставал/пишувал оглас порано), но незнаев дека е изменет огласникот.

За среќа, ми пишаа и објаснија други членови.

Се извинувам што отворив вака глупа тема која што, еве, гледам(читам) , предизвикува нетрпение меѓу членови.

Доколку повеќе нема потреба од оваа тема, замолувам мод/админ, ако може, нека ја затвори/заклучи.

Благодарам и се извинувам уште еднаш.

Поздрав.

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io
Ете си знаеш мое право е, така што глеј си твоја работа ваљда имаш покорисна работа во животот наместо да шерифуваш кој што прави по форумот
Мислењето е автоматски споено:

Погледнете го атачментот 117590

Еве уште еден бот @Weeaboo јаде бурек со офтопик на тема. Кај се уклучив на форумов кај се запустив толку исфрустрирани ликови ми се закачија. Во ред е дечки не ви го јадам форумот слободно може да си го користите без мене, едно кабелче сакав да огласам а меѓу другото дека сум во ИТ сакав активно да го користам ама очигледно не сакам да бидам на ваков токсичен форум каде што наместо користење на форумот станува хендлање на ликови со комплекси.

Ви благодарам за топлото добредојде,

Имам уште едно прашање пред да си заминам, каде се брише профилот затоа што не најдов таква опција?
Никола ...
Немој да ми црниш име жити леб. Се е дозволено - и јадење бурек и оштро и грубо ама малку со стил настапи - не вака . :cautious:
Ти одма - рум-бум - - форумско харакири :ROFLMAO:

Момци, полека, "соске невроза".
Нема потреба од препуцавање, нели?

И јас незнаев како да пишам оглас (иако сум ставал/пишувал оглас порано), но незнаев дека е изменет огласникот.

За среќа, ми пишаа и објаснија други членови.

Се извинувам што отворив вака глупа тема која што, еве, гледам(читам) , предизвикува нетрпение меѓу членови.

Доколку повеќе нема потреба од оваа тема, замолувам мод/админ, ако може, нека ја затвори/заклучи.

Благодарам и се извинувам уште еднаш.

Поздрав.

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација

Не си ништо „кабаат„ ти Гајче - уживај ;)
Поздрав
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
365
485
Ако може да прашам зошто немам пермисии да отворам оглас?
Фала

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.256
32.076
roka.mk
Ако може да прашам зошто немам пермисии да отворам оглас?
Фала

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Биди по прецизен.
Објасни што е проблемот, скриншот и слично би ми значело да можам да ти дадам одговор.
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
365
485
На ова мислев.
Знам дека имаше некои измени околу огласите но кога пробувам на кликнам на линкот за начинот на огласување не ме води никаде.
Можеби не може од мобилен или има некој друг проблем?
Фала на брзиот одговор.
П.С. Неколку огласи имам само кои претходно биле на проценка па немам баш искуство :)
30b5b7d32ab9996179e6c1dbe400d6e5.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.123
Мислења
975.107
Членови
35.432
Најнов член
Luka Milevski
На врв Дно