1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Dali ste zadovolni od vasiot kabelski operator?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од mike91, 7 Јуни 2007.

1. mike91

mike91
    Intern

4
    0
    7 Јуни 2007
    Dali ste zadovolni od vasiot kabelski operator?

Koi televiziki programi ni se najomileni a koi bi trebalo da se zamenat so drugi?

Sto novo bi sakale da gledate?

:bravo: :bravo: :bravo:

2. Alexandar

Alexandar
    Gaining Experience

2,514
    90
    21 Мај 2007
    nemam kabelski, imam SkyStar 2 i sum mnogu pozadovolen od nekoi koi imaat kablovska

3. mike91

mike91
    Intern

4
    0
    7 Јуни 2007
    Koi paketi uspevas da gi gledas presku SS 2.........

4. DynamicMK

DynamicMK
    GFX

1,621
    159
    11 Април 2007
    Машко
    Да се придржуваме до темата...

Јас генерално сум задоволен од кабловскиот оператор единствено не ми се допаѓа преводот на српски/хрватски/бугарски на некои програми... Не дека не разбирам англиски туку ме иритира малиот капацитет на институцијата која треба да го регулира ова...
    Инаку најчесто гледам Discovery, MTV Adria и VH1

5. mike91

mike91
    Intern

4
    0
    7 Јуни 2007
    Sto ke kazete za kupuvanjeto na polovinata od kabelskite mrezi vo Makedonija od stranat na bugarskiot CableTel???

6. AlexOFMacedon

AlexOFMacedon
    Intern

65
    0
    5 Мај 2007
    Вака освен ПлејТВ и Канал 5 ништо не гледам од ТВ последно време, така да под итно КејблТел да пушти РТР Спорт па додека е лето да гледаме Руско Фудбалско Првенство. BTW www.cabletel.com.mk

7. Drash

Drash
    Intern

252
    3
    14 Јули 2007
    Машко
    Ne su zadovolen od kablovskiot operator ne plakam 3-4 godini i nikako dadojdat da me isklucat :tainstven: . Inaku sega imam dreambox i ne e los otvara skoro se na satelitska, malku skapa investicija ama mislam deka ke se isplati.

8. sasha

sasha
    Intern

30
    1
    9 Јуни 2007
    jas si koristam sky star2 i super programcinja ima!pozz........

9. Mr.Alien

Mr.Alien
    Гостин

Блазе си ти. Јас не платив 7 сметки и дојдоа да ме исклучат. За моја среќа (а жалост нивна) случајно налетав кога требаа да проработат клештите, и на "пригоден" начин им објаснив дека тоа ќе им биде една од најголемите глупости која можеле да ја направат. Кутрите работничиња си ги свиткаа опашките, а јас подоцна (превентивно) платив 3 сметки во канцеларијата на "провајдерот".
    Инаку, ништо нарочно не се. За среќа, има доволно канали кои можат да ми го привлечат вниманието (Discovery, Motors, спортските, TV NOVA, OBN, Zone, Travel, Ntional Gegoraphic). Чат-пат и нашиве assholеs знаат да дадат нешто интересно што ја разбива монотонијата на нивните катастрофални и чемерни програмски шеми.

10. A^1^T^E^A^M

A^1^T^E^A^M
    Баниран/a

393
    2
    18 Април 2007
    ... Не сум многу задоволен, затоа што ќе уклучат еднаш добра ТВ програма, за недела дена одма ќе ја исклучат... скоро секој месец ги отстрануват каналите на кои има подобри содржини од тие што ги додаваат... на некој го заболело ..... за планета тв и уште една што има бугарска... на некој да не му е потребал Азис?...не... еуроспорт ни ја исклучија англиската, ни опнаа германска, исклучија овој за спорт што беше нашиот, спорт4(мислам дека беше) ставија Теле Спорт :ua:

извинејте така за речникот, али што е така , така е...

Сподели

Вчитување...