Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Dali ste zadovolni od vasiot kabelski operator?

mike91

Intern
7 јуни 2007
4
0
Dali ste zadovolni od vasiot kabelski operator?

Koi televiziki programi ni se najomileni a koi bi trebalo da se zamenat so drugi?

Sto novo bi sakale da gledate?

:bravo: :bravo: :bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
nemam kabelski, imam SkyStar 2 i sum mnogu pozadovolen od nekoi koi imaat kablovska
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
Koi paketi uspevas da gi gledas presku SS 2.........
Да се придржуваме до темата...

Јас генерално сум задоволен од кабловскиот оператор единствено не ми се допаѓа преводот на српски/хрватски/бугарски на некои програми... Не дека не разбирам англиски туку ме иритира малиот капацитет на институцијата која треба да го регулира ова...
Инаку најчесто гледам Discovery, MTV Adria и VH1
 

mike91

Intern
7 јуни 2007
4
0
Sto ke kazete za kupuvanjeto na polovinata od kabelskite mrezi vo Makedonija od stranat na bugarskiot CableTel???
 

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
Вака освен ПлејТВ и Канал 5 ништо не гледам од ТВ последно време, така да под итно КејблТел да пушти РТР Спорт па додека е лето да гледаме Руско Фудбалско Првенство. BTW www.cabletel.com.mk
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Ne su zadovolen od kablovskiot operator ne plakam 3-4 godini i nikako dadojdat da me isklucat :tainstven: . Inaku sega imam dreambox i ne e los otvara skoro se na satelitska, malku skapa investicija ama mislam deka ke se isplati.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Блазе си ти. Јас не платив 7 сметки и дојдоа да ме исклучат. За моја среќа (а жалост нивна) случајно налетав кога требаа да проработат клештите, и на "пригоден" начин им објаснив дека тоа ќе им биде една од најголемите глупости која можеле да ја направат. Кутрите работничиња си ги свиткаа опашките, а јас подоцна (превентивно) платив 3 сметки во канцеларијата на "провајдерот".
Инаку, ништо нарочно не се. За среќа, има доволно канали кои можат да ми го привлечат вниманието (Discovery, Motors, спортските, TV NOVA, OBN, Zone, Travel, Ntional Gegoraphic). Чат-пат и нашиве assholеs знаат да дадат нешто интересно што ја разбива монотонијата на нивните катастрофални и чемерни програмски шеми.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
... Не сум многу задоволен, затоа што ќе уклучат еднаш добра ТВ програма, за недела дена одма ќе ја исклучат... скоро секој месец ги отстрануват каналите на кои има подобри содржини од тие што ги додаваат... на некој го заболело ..... за планета тв и уште една што има бугарска... на некој да не му е потребал Азис?...не... еуроспорт ни ја исклучија англиската, ни опнаа германска, исклучија овој за спорт што беше нашиот, спорт4(мислам дека беше) ставија Теле Спорт :ua:


извинејте така за речникот, али што е така , така е...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.070
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно