• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали сте пушач

дали пушите

 • не пушам

  Гласови: 120 71.0%
 • пушам помалце од кутија дневно

  Гласови: 25 14.8%
 • пушам повеќе од кутија дневно

  Гласови: 24 14.2%

 • Вкупно гласале
  169
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Ајде да видиме колку се форумџииве свесни за здравјето, дали пушите и колку цигари дневно.
Еве јас да почнам, пушам во просек пола кутија на ден
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Не пушам.
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Пушам една кутија ама некогаш па и две на ден. Сум пробал да ги откажам ама некако не ми иде, пак си пушам :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Воопшто не пушам. Ама алкохолот е друга приказна.:)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
guilty... :D caffeine and nicotine...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,079
Мислења
837,993
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно