• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dali ste korisnici na Compiz Fusion or Beryl

Dali ste korisnici na Compiz Fusion or Beryl

 • Da

  Гласови: 10 43.5%
 • Ne

  Гласови: 9 39.1%
 • Sto e toa ?

  Гласови: 4 17.4%

 • Вкупно гласале
  23
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Bash da vidime kakva e situacijava so ovie cool programi tuka kaj nas
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
na Ubuntu 7.10 e instaliran compiz pod default .. samo vie treba da si instalirate drajveri za grafickata i da go ovozmozite "glx" nisto drugo

Ako na nekomu ne mu e jasno neka prasa kako da se instalira ...
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
na Ubuntu 7.10 e instaliran compiz pod default .. samo vie treba da si instalirate drajveri za grafickata i da go ovozmozite "glx" nisto drugo

Ako na nekomu ne mu e jasno neka prasa kako da se instalira ...
ахам, инсталиран е по default али мене не ми работи.Имам ati radeon 9500 и пробав 100 ствари пак не сака.Не ми е ни толку битно па да се замарам до толку со тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно