• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали постои е-маркетинг во Македонија?

Дали постои е-маркетинг во Македонија?

 • Да

  Гласови: 21 56.8%
 • Не

  Гласови: 10 27.0%
 • Незнам

  Гласови: 6 16.2%

 • Вкупно гласале
  37
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Прочитав многу постови па ајде сите да гласаме :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Постои, според дефиницијате е-маркетинг е остварување на маркетинг цели преку електронски пат... има фирми што се рекламираат на Интернет и кои плаќаат огромни суми за банери...

Твоето прашање ми делува малку чудно, и јас би го напишал како дали е-маркетингот се практикува на добри и иновативни начини во Македонија? А одговорот на тоа е - не!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Јас го постував постов да гласаме а тоа дали постои маркетинг во македонија сеуште не постои само затоа што не значи да поставиш некаде банер и да биде тоа маркетинг многу луге се лажат затоа со постов ке ги излечиме раните :)

УЖИВАЈТЕ !
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Искрено кога ќе погледнам нивото на маркетинг во нашата земја изненаден сум кога се однесува на Е-Маркетингот и тоа во позитивна смисла. Сепак не може е-маркетингот да ни биде ТОП а другиот маркетинг и бизнис климата да ни биде за никаде. Процентуално сепак се држи добро.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Супер супер се разврзува темава чекаме уште опдговори мислења и гласања :)
 

alfie

Intern
8 декември 2007
5
0
Mislam deka e-marketing postoi vo makedonija no ne e tolku mnogu razvien ... ali sepak se nadevam deka vo idnina ke se razviva se poveke i poveke. Mozebi ne sum u pravo pa ke vidime .. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Ке видиме :) чекаме уште батковци да си се искажат па понатамо ке разглабаме :bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Од досегашно искуство, мислам дека не. За жал, уште сме премногу заостанати.. Се надевам дека ќе се менуваат брзо работите :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Самиот факт што никаков претставник на Македонска компанија поврзана со ИТ се нема зачленето на форумов да презентира некои работи и учевствува во дискусиите, не се обидел да исконтактира со администрацијата и да се заинтересира за рекламирање или чисто да се информира што е она што му треба на македонскиот пазар ми создава некое чудно чувство што неможам да го дефинирам :) Некако како да е "запустено" тоа поле во Македонија :) (За жал)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Од досегашно искуство, мислам дека не. За жал, уште сме премногу заостанати.. Се надевам дека ќе се менуваат брзо работите :)
Да за жал така е многу сме заостанати на ниедна фирма не и текнува да создаде маркетинг поинаков одколку тој основниот со банери или што ти ја знам тамо :tazhen:

Самиот факт што никаков претставник на Македонска компанија поврзана со ИТ се нема зачленето на форумов да презентира некои работи и учевствува во дискусиите, не се обидел да исконтактира со администрацијата и да се заинтересира за рекламирање или чисто да се информира што е она што му треба на македонскиот пазар ми создава некое чудно чувство што неможам да го дефинирам :) Некако како да е "запустено" тоа поле во Македонија :) (За жал)
Да се соочуваме другару со фактот дека нема македонска компанија или претставник од македонија во таа свера. Јас работам моментално на таа тематика и добро ми оди за почеток, во иднина можеби ќе има и пост, затоа потоа. Можеби некој друг исто така размислува на таа идеја , многу ќе ми биде мило ако има што повеќе такви размислувања и остварувања, ќе ни се развие интернет маркетингот на завидно ниво, и јас ќе бидам пресреќен. :bravo:
 

Медиа

Intern
29 ноември 2007
24
0
Да за жал така е многу сме заостанати на ниедна фирма не и текнува да создаде маркетинг поинаков одколку тој основниот со банери или што ти ја знам тамо :tazhen:
A каков е тој напредниот? Како го замислуваш? Хипноза нешто, скриени пораки?

Еве, да претпоставиме, ју ар д мен. Ти ја имаш моќта на македонскиот интернет адвертајзинг во твои раце. Имаш најпосетуван сајт на кој се тепаат да се рекламираат, или уште подобро - ти си главниот фраер во најбогатата компанија во Македонија, кој има одврзани раце (и џебови) да го троши буџетот на компанијата на интернет адвертајзинг. Што ќе направиш?

Поклони се и почни.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
A каков е тој напредниот? Како го замислуваш? Хипноза нешто, скриени пораки?

Еве, да претпоставиме, ју ар д мен. Ти ја имаш моќта на македонскиот интернет адвертајзинг во твои раце. Имаш најпосетуван сајт на кој се тепаат да се рекламираат, или уште подобро - ти си главниот фраер во најбогатата компанија во Македонија, кој има одврзани раце (и џебови) да го троши буџетот на компанијата на интернет адвертајзинг. Што ќе направиш?

Поклони се и почни.

Хеехе вака, не ни се поклопуваат муабетиве ама ич` , нема врска мојава идеја не се базира на тој муабет дека јас сум најакиот фраер, јас сум само еден обичен момак со идеја. Ништо повеќе, работам напорно , па ќе видиме што ке излезе, а ако ти го имаш тоа размислување така, океј е почни работи отвори пост радо би следел се!. Како и да е мислам дека за некое време ќе се среди и оваа тематика тука кај нас у нашава мила ни Македонија.

УЖИВАЈТЕ !!! :bravo:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
За жал тоа што постои не е доволно развиено да не речам премногу е рудиментарно...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,815
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно