• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали некој знае за оваа компанија колку е сигурна?

Blogger

Intern
5 септември 2008
1
0
Dali nekoj znae za ova kompania kolku e sigurna ?nudi neverojatna moznost so mnogu niska cena ,sakam da kupim host ama nesum siguren ve molam za malku pomos powweb.com
# UNLIMITED Disk Space
# UNLIMITED Data Transfer
# FREE Domain
# Host Unlimited Domains
# MySQL, PHP, CGI
# SSL, FTP, Stats
# Point & Click Site Builder
# $100 in Yahoo & Google Ads Credits
# E-Commerce Included
# Expression/Dreamweaver ready
# 30-Day Money-Back Guarantee
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Blogger а зошто си ставил affiliate линк ? Во иднина припазувај какви линкови ставаш..а инаку за фирмата незнам и не сум сигурен не ми делува ништо посебно.

П.С. сменет е линкот кон официјалната страна како што треба да биде.

Благодарам
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Ништо од тоа unlimited нема да видиш, ако сакаш ќе тестираме, ќе се претплатиме за еден месец.. Нема такво нешто како unlimited простор туку такви работи се користат за реклами а компаниите се надеваат (знаат) дека нема да ги искористиш до крај..

Ваквите сервери (поради ниската цена и тоа што го нудат) се премногу оптеретени и премногу сајтови се хостирани на иста машина при што многу е лимитирано користењето на процесорот, а и брзината на вчитување на сајтот е помала (вакви проблеми се највоочливи кај bluehost, dreamhost и слични mass hosting провајдери)

Хостингот ќе "врши работа", но сепак зависи за каква намена би го користел :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
За тоа колку е сигурна, искрено да ти кажам дека не постои ништо сигурно во денешниов свет, ама доколку некој е заинтересиран да купи некој сервис на горенаведениот сајт, линков би бил доволен: https://www.mcafeesecure.com/RatingVerify?ref=www.powweb.com
 

Nikola_sr

Intern
3 септември 2007
278
10
Ти си видел unlimited HDD?Епа?:)Имат поставено 5-15 500 GB хардискови на секој/а веб страна/сервер.Тоа е само маркетински трик,

Поздрав
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Имаш форум исто како и овој и оди и читај таму најубаво ќе си дознаеш што се проблемите и пред да дадеш пари ќе знаеш што те очекува. Јас немам време да прочитам се за тебе, па така без мака нема наука.:bravo:
 

art-dizajn

Intern
10 декември 2008
54
0
Dali nekoj znae za ova kompania kolku e sigurna ?nudi neverojatna moznost so mnogu niska cena ,sakam da kupim host ama nesum siguren ve molam za malku pomos powweb.com
# UNLIMITED Disk Space
# UNLIMITED Data Transfer
# FREE Domain
# Host Unlimited Domains
# MySQL, PHP, CGI
# SSL, FTP, Stats
# Point & Click Site Builder
# $100 in Yahoo & Google Ads Credits
# E-Commerce Included
# Expression/Dreamweaver ready
# 30-Day Money-Back Guarantee

UPTIME имаат одличен али FTP, mail, support катастрофа.

Никогаш повеќе нама да се хостирам таму.
 

newprimitive

Intern
27 декември 2008
6
0
Во моето искуство во хостин индустријата покрај многуте работи научив и дека нема нешто што е "unlimited"

Т.е. може и да има, али тоа ке ти биде unlimited web space/bandwidth за unlimited price.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.222
Мислења
919.120
Членови
32.885
Огласи
1.036
Најнов член
link4aa
На врв Дно