1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали некој знае мк страни кои имаат public API

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Dragance, 11 ноември 2010.

 1. Dragance

  Dragance
  Intern

  1
  0
  6 Мај 2007
  Значи сакам да направам некоја апликација за Android поврзана со македонскиве страни.
  Дали знаете некои страни кои нудат API за нивните бази на податоци. Значи не зборувам RSS туку за комплетно API.
  Преферирам страни за вести, но ако знаете нешто друго слободно пишете.
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  0.mk Имаат public API. А мислам дека тоа се очекува и за 140.мк
   

Сподели

Вчитување...