1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали некој знае каде може да најдам/нарачам Cooler Master H500 куќиште во Македонија ?

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од kristijan1001, 12 Декември 2019.

 1. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Mesh Verzijata* Досега имам проверено дали го има и дали може да се нарача во, Вортекс, Нексио, Сетек, ДДСтор. Во Сетек го имаше пред неколку месеци но го нема веќе. Фала/
   
  Последна промена: 12 Декември 2019
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,325
  2,060
  13 Јануари 2014
  Машко
 3. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  im pisav na fb seuste ne mi vratile
   
 4. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  196
  127
  18 Септември 2013
  Ама куќариште не сум видел вакво чудо до сега изгледа ептем добро, браво.

  [​IMG]
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  da dobro e ima i poskapa Varijanta H500P Mesh sto e uste podobra. Za aircooling e mnogu dobro.
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  342
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Колку пари ке го земиш?
   
 7. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Nema da go zemam ako ne go najdam :p , inace vo setec e 5700 ama nema na zaliha.
   
 8. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  387
  332
  21 Мај 2017
  Машко
  Има ли слични вакви куќариња со две 20ки напред?
   
 9. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
 10. krema

  krema
  Professor

  10,713
  10,278
  24 Јуни 2009
  Машко
  Tоа што мислиш е во ред, но дали читаш наслов на тема?
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,321
  723
  9 Мај 2012
  Машко
  Чита чита , но друг предлог не е на одмет инаку Phantex е подобар од тој Меше


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,284
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  После Нова Година јас ќе ти најдам. :)
   
  На dejan_str, Alucard, kristijan1001 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  27
  73
  17 Април 2019
  Машко
  Јас го земав во Сетек пред некој месец. И премногу сум задоволен. Мислам дека моментално го немаат...

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  27
  73
  17 Април 2019
  Машко
  Колкав буџет имаш и кој бренд преферираш?

  Испратено од CLT-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 15. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Napraviv naracka vo Zote ostaviv i kapar za kukisteto rekoa deka mozele da go donesat.
   
  На bxxxn и toshex им се допаѓа ова.
 16. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,284
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Создравје да си го користиш
   
  На kristijan1001 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Јас го имам h500 од сет го земав. Куќарето е екстра. Подобро според мене нема . Башка во комплет иде и стакло за однапред наместо решетки ако сакаш да менуваш. Страничното стакло е баш дебело и тешко. Од задниод дел имаш повеке од прст луфта за каблите и одличен кејбал менаџмент се прави. Башка опција за вертикално поставување графичка . Мерак, баш @gOJDO го виде кога ми беше у гајба :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  @dejan_str

  Да не си грешка нешто? Го немам, ама како што гледав милион ревјуа и отпакувања, предниот панел не се вади.
   
 19. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,321
  723
  9 Мај 2012
  Машко
  Се вади ако имаш мускул :oh:

   
 20. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  A јас отидов на NZXT h500 хахахах
   
  На Pane-G и gOJDO им се допаѓа ова.
 21. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Од стално сум имал проблеми со некои графички на куќишта како H500/510, немате проблем со температурите? Што GPU ставате во нив?
   
 22. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Што да сум грешка го имам предниот транспарентен дел али не се вади нормално туку со штрафови си има внатрешно.да ти
  и сликам?
  IMG_20191225_024143.jpg
  Уште најлонот го немам извадено напредното стакло али планирам да го монтирам пошто подобро изгледа
   
  На Pane-G и itstheigyg им се допаѓа ова.
 23. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Чекај малку не мешајте NZXT H500 so CM H500 . Cm h500 моментално е едно од најдобрите кога се работи за еар флоу. За мене сеуште број еден куќиште ако сакаш врв ладење е coolermaster haf 932. 3x23cm плус 1x 14cm вентилатори има и можност за повеке. Но е магнет за собирање прашина. Но огромно е, можност за 2 напојувања има, единствено е.
   
 24. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да да се помешав на nzxt мислев
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...