Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали некој од форум-от има TP-LINK TL-WN722N V1?

Sapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1.182
787
Ми треба за Linux Kali, пошто јас вчера купив од дд-ком но е V2 и не ми врши работа.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Па јави се во дд-ком нека ти обезбедат V1, имаш право да го вратиш/замениш ако не ти врши работа.
Јас у принцип можам да ти завршам работа (ако мојот е V1), ама пробај со ДДком
 

Sapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1.182
787
Проблемот е што V1 е многу одамна излезена и веке ги нема во продажба и многу тешко да се најдат. Не верувам дека ке можат да ми ја најдат поради тоа што V1 е излезена некаде пред 3-4 години.
 

Th3Marco

Intern
19 ноември 2019
17
9
Hello, I am also looking for v1.
Who sells one? I pay well!

Google:
Здраво, јас исто така барам v1.
Кој продава еден? Јас плаќам добро!
Zdravo, jas isto taka baram v1.
Koj prodava eden? Jas plaḱam dobro!
 
  • Уау
Реакции: thrw

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
Јас сум имал верзија 1.1. Го користам како AP, резерва, бекап итн. Работи беспрекорно тој чип на се и сешто. Од Дебиан 6 до Виндовс 10 1909. Најверојатно затоа се бара толку. Алал да му се парите дури и брцнат во RPI 2 b+ со OSMC/OpenELEC работи како AP од прва. И тоа стварно добро само што е 150 N.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Јас сум имал верзија 1.1. Го користам како AP, резерва, бекап итн. Работи беспрекорно тој чип на се и сешто. Од Дебиан 6 до Виндовс 10 1909. Најверојатно затоа се бара толку. Алал да му се парите дури и брцнат во RPI 2 b+ со OSMC/OpenELEC работи како AP од прва. И тоа стварно добро само што е 150 N.
Каде може да се купи или нарача?
Одмеме имаш 50€ за адаптерот
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно