1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали некој од форум-от има TP-LINK TL-WN722N V1?

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од BorisSapphire, 13 Септември 2017.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  844
  581
  11 ноември 2015
  Машко
  Дали некој од форум-от има TP-LINK TL-WN722N V1?
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,162
  8,544
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас имам ама не сум 100% сигурен дека е V1
  Што ти треба?
   
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  844
  581
  11 ноември 2015
  Машко
  Ми треба за Linux Kali, пошто јас вчера купив од дд-ком но е V2 и не ми врши работа.
   
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,162
  8,544
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па јави се во дд-ком нека ти обезбедат V1, имаш право да го вратиш/замениш ако не ти врши работа.
  Јас у принцип можам да ти завршам работа (ако мојот е V1), ама пробај со ДДком
   
 5. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  844
  581
  11 ноември 2015
  Машко
  Проблемот е што V1 е многу одамна излезена и веке ги нема во продажба и многу тешко да се најдат. Не верувам дека ке можат да ми ја најдат поради тоа што V1 е излезена некаде пред 3-4 години.
   
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,162
  8,544
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас мојата ја имам година дена.
  Ќе ја проверам па ќе ти спомнам.
   
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  844
  581
  11 ноември 2015
  Машко
 8. Andrej101

  Andrej101
  Intern

  2
  0
  14 Декември 2018
  Машко
  A ima razlika pomegju verziite vo kali
   
 9. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,510
  24 Јуни 2009
  Машко
  Шо викаш?
   
 10. Andrej101

  Andrej101
  Intern

  2
  0
  14 Декември 2018
  Машко
  Kako dali ima razlika pomegju v1 i v3 ili v2
   
 11. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,510
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има, обично станува збор за мали хардверски разлики.
   
 12. Th3Marco

  Th3Marco
  Intern

  17
  3
  19 ноември 2019
  Машко
  Hello, I am also looking for v1.
  Who sells one? I pay well!

  Google:
  Здраво, јас исто така барам v1.
  Кој продава еден? Јас плаќам добро!
  Zdravo, jas isto taka baram v1.
  Koj prodava eden? Jas plaḱam dobro!
   
 13. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  73
  67
  26 Декември 2018
  Машко
  Why are people looking for this? Because of its Aircrack compatibility?
   
 14. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,134
  7,036
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас сум имал верзија 1.1. Го користам како AP, резерва, бекап итн. Работи беспрекорно тој чип на се и сешто. Од Дебиан 6 до Виндовс 10 1909. Најверојатно затоа се бара толку. Алал да му се парите дури и брцнат во RPI 2 b+ со OSMC/OpenELEC работи како AP од прва. И тоа стварно добро само што е 150 N.
   

Сподели

Вчитување...