Дали некој од форум-от има TP-LINK TL-WN722N V1?

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од BorisQ10, 13 Септември 2017.

 1. BorisQ10

  BorisQ10
  Gaining Experience

  79
  77
  11 ноември 2015
  Машко
  Дали некој од форум-от има TP-LINK TL-WN722N V1?
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  4,843
  6,080
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас имам ама не сум 100% сигурен дека е V1
  Што ти треба?
   
 3. BorisQ10

  BorisQ10
  Gaining Experience

  79
  77
  11 ноември 2015
  Машко
  Ми треба за Linux Kali, пошто јас вчера купив од дд-ком но е V2 и не ми врши работа.
   
 4. Astro

  Astro
  Guru

  4,843
  6,080
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па јави се во дд-ком нека ти обезбедат V1, имаш право да го вратиш/замениш ако не ти врши работа.
  Јас у принцип можам да ти завршам работа (ако мојот е V1), ама пробај со ДДком
   
 5. BorisQ10

  BorisQ10
  Gaining Experience

  79
  77
  11 ноември 2015
  Машко
  Проблемот е што V1 е многу одамна излезена и веке ги нема во продажба и многу тешко да се најдат. Не верувам дека ке можат да ми ја најдат поради тоа што V1 е излезена некаде пред 3-4 години.
   
 6. Astro

  Astro
  Guru

  4,843
  6,080
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас мојата ја имам година дена.
  Ќе ја проверам па ќе ти спомнам.
   
 7. BorisQ10

  BorisQ10
  Gaining Experience

  79
  77
  11 ноември 2015
  Машко

Сподели