• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали некој има работено преку океан?

angel485mk

Gaining Experience
26 март 2008
267
59
angel485mk's setup  
OS
Windows 7
Дали некој има работено за прекуокеан.инфо?

Imaat eden oglas za zarabotuvacka od doma kako WEB DIZAJNER,no sumava za zarabotka e epten smesna,a i oglasov nekako mi izgleda kako "FAKE",ali ova e samo moe mislenje,i sakam da vidam dali nekoj ima raboteno so niv?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
И мене ми личи на лажна,втв види им го мејлот за контакт :LOL: изгледа и овде некој се вежбал :)
 

angel485mk

Gaining Experience
26 март 2008
267
59
angel485mk's setup  
OS
Windows 7
Firmava rabotela i so posreduvanje na nekakvi stranski vizi,ali kako sto imam slusano od tamu mnogu lugje se imaat izgoreno.
Eve i eden citat:

Од: ftoni

Датум: 26.03.2008 08:54:13

-"nisto ne e vo sporedba so drugite mafii vo Makedonija. Vo Skopje na primer ima 1 firma koja se vika Kan klub smestena e na zgrada Ul. Kozle br.88 do Benziska pumpa ili na 300 metri od Ambasada na Germanija. Imaat firma koja navodno ni bila povrzana so kanadski advokati za emigracija i smetano od 2002 derat narod kako ovci so po najmalku 500 evra, i nikomu nisto. Firmata ja vodat Gjoko se pretstavuva kako direktor, Dimitar Coklev koj isto kako menaxer (isti lajna se). I ete pak rabotat i derat. Javi se na moj e-mail pa ke dobies detali i dokazi. jas bev licno edna od nivnite zrtvi trofei. Majstori se za mamenje, no pak zatoa na RM ke mu e tesen patot za Evropa.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Оваа уплатница е ставена на сите огласи за работа, односно како би знаеле тие каде да те контактираат и како, и за која работа аплицираш со универзална уплатница


pp10%20blank%202.jpg


Ако сепак се двоумиш дали да аплицираш еве контакт од домеинот admin email: [email protected], па прашај што како

Мене лично нешто матно ми изгледа.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Колку што знам јас,
плаќаш пари на уплатница, а тие тебе ти праќаат 10-тина контакти каде можеш да аплицираш за работа за што ќе треба пак да платиш и на крај ќе останеш само на тоа.

Ги имаше пред некое време во весник (не во огласи), се жалеа луѓето и имаа дознаено дека некои од контактите кои ги даваат се под истрага за проневера, малверзации и слично.

Со еден збор, ИЗМАМА.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно