• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали може во Delphi во RichEdit да се ставаат слики?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivica_M

Intern
3 октомври 2008
226
3
Дали е ова можно?
Покрај текстот да се ставаат и слики и после се тоа да се сними како фајл?
Ако е можно пример со некој код!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,168
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно