• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали може со македонска кредитна картичка да се купи хостинг на интернет?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
Значи насловот кажува се, дали македонските кредитни картици ѓи прифаќаат хостинг компаниите како LunarPages, GoDaddy, HostMonster?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
со оглед на тоа што имам купувано domain не гледам зошто би имало проблем. Меѓутоа доколку сајтот прима наши картички треба да си провериш со банката кај нас, зашто знаат кога има таква трансакција да и мавнат ignore. Тоа значи им звониш у банка, им викаш ќе нарачувам тоа и тоа, пуштете ги парите. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,051
Мислења
837,646
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно