1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали може Pentium 4 HT на стара плоча p4vxad

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од JensenInterceptor, 28 ноември 2015.

 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  568
  216
  28 ноември 2015
  Машко
 2. mmm121

  mmm121
  Gaining Experience

  198
  101
  10 Февруари 2011
  Не
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,899
  6,524
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па не те потсеќа, тој е сокетот ама таа плоча не подржува процесори со 800Mhz FSB. А и да подржува, не заслужува струја да му дадеш на такво нешто да арчи, пошто реално верувам дека и само за сурфање ќе има проблеми.
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,400
  12,538
  2 Август 2012
  Машко
  @ARMac
  Извинете на офтопик. Што е она Вејпинг батерии? Го отворив документот ама не ми е јасно..
   
 5. kirems

  kirems
  Intern

  32
  14
  28 Април 2015
  Машко
  Не знам за кој документ зборуваш, но вејпинг батери ти се електронските цигари без резерварите кај шо се тура течноста, односно делот шо се расправа со струјата на електронската цигара
   
 6. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  18650 Литиумски батерии High drain, се користат во напредни варијабилни и механички модови за е-цигари.
  Табелата е направена за подобра ориентација околу различните производители на батерии и нивните карактеристики.
   
  На FLEGMA и ARMac им се допаѓа ова.
 7. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,281
  2,310
  9 Февруари 2011
  Кога бре извадиле? Ти од кај го извади ова? Од нафталин? Процесоров колку е стар? Веројатно постар од тебе.
  Па хипер трединг е баш од тоа време прв пут искочен, пред скоро 15 години.
  И како може процесор наменет за PPGA (лежиште за лаптопи) да биде компатибилен со десктоп?
  Тролаш нешто или?
   
 8. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се збунил човекот :)
   
 9. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  568
  216
  28 ноември 2015
  Машко
  Поима неам, затоа прашав. Само видов десктоп компјутер со овој процесор, со знакчето, Intep Pentium 4 HT inside.
  Да P4 HT е произведен 2002: https://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_4

  Имам стар компјутер што работи ама е на Intel Celeron па реков ако може само појак процесор да ставам. Го користам како SVN склад пошто и онака никој нема да го купи ама да го џитнам, уште си е добар :)
   
  Последна промена: 29 ноември 2015

Сподели

Вчитување...