• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали може да се врати Wordpress сајт работен на localhost?

Nikola147

Intern
3 декември 2018
26
0
Zdravo porano imav napraveno mi bese potrebno za proekt wordpress sajt. Go srabotiv se no na localhost potoa seto toga go zacuvav vo zip.
I sega posle edna godina dali mozi da go aktiviram pak nekako ili nema moznost takva. Zaboraveno mi e se lozinki od wordpres i takvi raboti .
Prasanjeto mi e ima li nacin povtorno na lokalhost da go pustam srabotenovo ili ne ? fala mnogu
 

k3b

Gaining Experience
12 декември 2017
237
156
Zdravo porano imav napraveno mi bese potrebno za proekt wordpress sajt. Go srabotiv se no na localhost potoa seto toga go zacuvav vo zip.
I sega posle edna godina dali mozi da go aktiviram pak nekako ili nema moznost takva. Zaboraveno mi e se lozinki od wordpres i takvi raboti .
Prasanjeto mi e ima li nacin povtorno na lokalhost da go pustam srabotenovo ili ne ? fala mnogu

Backup od baza ti treba, i unzip folderot vo /var/www i

Pokraj folderot ja imas dropnato bazata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,564
1,216
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Zdravo porano imav napraveno mi bese potrebno za proekt wordpress sajt. Go srabotiv se no na localhost potoa seto toga go zacuvav vo zip.
I sega posle edna godina dali mozi da go aktiviram pak nekako ili nema moznost takva. Zaboraveno mi e se lozinki od wordpres i takvi raboti .
Prasanjeto mi e ima li nacin povtorno na lokalhost da go pustam srabotenovo ili ne ? fala mnogu

Да, можеш да ја вратиш страната ако правилно ја отпакуваш архивата и сетираш се како што било, и ја имаш датабазата можеш се ова да го средиш без проблем. За лозинка ако не знаеш оди на овој линк: Wordpress Password Hash Generator | USEO Tools генерирај си нов хаш код, стави го во users (wp_users) табелата во датабазата и најави се со корисничкото име и лозинката.

Доколку заглавиш пиши има тука многу што ќе ти помогнат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,100
Мислења
877,648
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно