• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали може да се расипе телефонот ? [Nokia 6300]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
епа сеа вака... имам Nokia 6300 и ми се расипа џекот за слушалките го однесов на мајстор да ми стават нов но цената не ми е прифатлива за поправање.Им реков да го извадат џекот и ми рекоа "ако го ивадиме овој џек што го ставивме нема да можеш да ставиш друг џек и може телефонот да се расипе ко демек ќе добиел некој спој телефонот" ве молам кажете ми дали може навистина да се расипе телефонот или сакаат да ми направат далавера:rolleyes: ВИ БЛАГОДАРАМ
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,252
28,500
kalco.ru
Ти прават далавери дефинитивно.....Тие финти со сервиси више на памет ги знам само ако те начекаат ќе те ****.
Неможе да се расипе бидејќи џекот за плоцката се леми...и како го залемиле така можат да го одлемат без никакви последици
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
а како ти го ставиле пред да те прашат дали може
дуде земи си телефон и не им плаќај ништо

едноставно ти си им го дал телефонот да видат што му е и да те прашат дали може и колку ке те кошта.
 
1 октомври 2008
278
9
ako telefonot ne pod napon nemoze da se desi nisto ..
a mora da ne bide pod napon t.e baterijata da e izvadena . take da sakaa da ti gi lapna parete..
reci im epa dobro ja ne vi placam a ce go zemem telefonot ako ne rabota vie ste krivi , i ako go izvadite i pak ne rabota ce baram od vas nov..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
па ми бара 1200 и ми вика ко демек попуст ми дава на 800 ама не ми е за парите туку нејќам да се заебава со мене "ако го извадиме џекот ке се расипе телефонот" а и мислам дека не кошта толку пари џекот барем според мене и БЛАГОДАРАМ ЗА ПОМОШТА
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Сакаат да те направат будала, мене пред неколку години за расипан Нокиа 3650 со расипам Bluetooth им реков извадете го тој дел и така не ми треба..
А тие ми кажаа дека заедно со Bluetoothот бил и некој дел за GSMто хаха
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,416
1,169
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
За да не се "расипе", кажи им нека го вратат стариот.
Претерале, и тоа многу за цената.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
фала за помшта денес ке идам да го земам па ќе видиме со како ќе биде:D
Ви благодарам
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
1200 и 800 попуст
па тие не се нормални
дојди во куманово многу поевтино ке ти е
максиум би требало да ти е 500 ден
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
:D:D:D:D:D бев го земав телефонот и тој ми вика ако сакам за 350 направен да ми го дадел :D виде дека не начека будала за да му земе 800 денари :D
ФАЛА ШТО МИ ПОМОГНАВТЕ
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,252
28,500
kalco.ru
хаха мило ми е што успеа:))
бтв ова нека ти биде на памет за друг пат....ретко кој сервис е поштен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,901
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно