• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали може да продолжам со download

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Преска го ставив убунтуто да се симнува и кога дојде до 94 проценти несакајки го исклучив од процесот и потоа почна да ми се симнува од почеток т.е треба да чекам уште 6 саата :lut2:
дали може да го вратам на 94 проценти некако ...
поздрав
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да торенте ли е или директно
дали си користел некој download менаџер

али чисто сумњам на исклучено да ти настави
6часа :isplashen: што интернет имаш
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Имам кабловски али минат ми е лимитот, на тој пакет сум 6 гигабајтнио
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
ако си го симнувал дирекно и ако ти стои на десктоп(најчесто таму) фолдерот од убунтуто ако не си го избришал би требало ако идеш пак да го симнеш да продолжи бидејќи го има симнато до таму
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Ум за друг пат.. заради тоа користи некој download менаџер или слично.

Јас користам Download Accelerator Plus, не заради некакво забрзување, туку баш заради вакви работи. Кај мене еден период беше ептен нестабилен интернетов. Па еден download од 500 mb го преспуштав по 5-6 пати се додека не се спушти целосно.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Како што ти рекоа другите - no fuckin` chance.:)
Затоа друг пат торент или некој download manager. Иначе порбај го и ова. Додаток за Фајрфокс е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,818
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно