1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали можам на BSD да ставам фотошоп?

Дискусија во форумот 'BSD' започната од Skid, 6 Август 2011.

 1. Skid

  Skid
  Intern

  11
  1
  19 Јуни 2011
  Насловот кажува се.
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Wine инсталирај и пробај мислам дека СЅ4 може да се инсталира и работи.
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
 4. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  63
  1 Март 2007
  Која би била поентата?
   
 5. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  1. Инсталирај WineHQ од http://www.winehq.org/download
  2. Пробај :)
   

Сподели

Вчитување...