Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали можам да креирам страна слична како time.mk на друг јазик како WordPress?

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Се здогледав во страницата на time.mk,и не знам на кој јазик е правена,не е во WordPress,планирам да направам нова страница за електрични уреди и струја и останати работи да има во страницата,врзана со rss feed autoblog.
Најголемиот проблем е што се плашам од adsense,и во тек отпосле откако ќе ја одобрат,ќе се погоди некој хејтер и ќе ми пушти ботови,како што имав на форумот на балкан77.
(Рекламите се уште работат,но не обрнав време да го средам убаво форумчето,не работат некои копчиња, иако нема посетители за сега)
Целта ми е да направам аутоблог со автоматско објавување на артикли и објавување на фб преку плугин,во последно време аутоблогот привлекува многу огромни суми на печалење преку интернет,да не се трескам или влечам,дали вреди да почнам со оваа?
благодарам однапред.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.371
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно