1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали мора 3D player со 3D ТВ?

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Kupe3, 22 Јули 2011.

 1. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  Здраво,

  планирам да го заменам CRT тв со нов LCD. Гледам дека нема некоја голема разлика во цената од поквалитетен ЛЦД (ЛЕД) до сличен, но со 3Д опција. Пошто не сум многу упатен во оваа област, ме интересира дали за да гледам 3Д содржини неопходно е да имам 3Д плеер или може на пример да си снимамна екстерен ХДД па преку УСБ конекција да го поврзам со тв?

  Благодарам за одговорите.
   
 2. caki

  caki
  Gaining Experience

  463
  145
  1 Август 2010
  Мислам дека не ти треба 3Д плеер, но на пр. филмот мора да е во 3Д за да го гледаш на тв во 3Д.
   

Сподели

Вчитување...