1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали мојот мобилен телефон ќе работи на тој и тој оператор?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Metuzalem, 5 Декември 2015.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,100
  11,037
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Мислам дека е многу згодна страница за проверка, не најдов досега да се спомнува на форумов, а има многу модели на телефони и многу земји, се разбира и нашата. Дали ги има сите модели и дали тие податоци што ги има се точни? Проверете ВИЕ! :hay:

  Страницата е:

  http://www.willmyphonework.net

  Не ја ставив во темата за мобилни затоа што таму ќе се изгуби, а ако администрацијата смета дека треба да ја преместува, сече, лепи, монтира, брише темава... Нека прави што сака.
   
  Oktar, goran_oh и на krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...