• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали Microsoft ќе успее да го купи Yahoo!?

 • Ја почнал/а темата D
 • Време на почнување

Дали Microsoft ќе успее да го купи Yahoo!?

 • Да

  Гласови: 23 82,1%
 • Не

  Гласови: 4 14,3%
 • Не сум сигурен/на

  Гласови: 1 3,6%

 • Вкупно гласале
  28
 • Анкетата е затворена .
Статус
Затворена за нови мислења.

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ќе го купи. Можеби не за брзо, ама Yаhoo ќе биди нивно.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
da da kje go kupi..
Ako ne pochne da kupuva ova ona, shto kje mu pravi na miljardite?? :D
Imashe povekje pati izjava deka frleno mu e oko na yahoo, i neznam shto kje gi sprechi da ne go kupat..
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
I jas mislam deka nema da go kupi...
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Nee.. Gresete dobro kaza fuUuUzZzZy, sho ke gi prai Microsoft tie miljardi, i mislam deka ke dade pogolema ponuda za Yahoo! , i deka konecno ke bide vo nivna sopstvenost
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Ќе го купи само прашање на време е кога и колку ќе успеат да им ја дигнат цената.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Беа сериозни и го купија,кога сакаат нешто знаат како да го добијат
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Kakva brza reakcija.. :D
I mene toa me vozbudi, ama nekako na internet nishto novo nema vo vrska so toa...
Ostanuva da go chekame komentarot od @filipvselena ..
Ili toj nema razbrano kako shto treba ili ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.395
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно