• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали куп технологија ќе го направи подобро светско фудбалско првенство во Катар?

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
135
366
www.IT.mk
Полуавтоматско повикување на офсајд, проширена реалност, генерирана графика, куп сензори се дел од првенството во Катар. Дел од технологија е присутна исклучиво за посетителите на натпреварите во живо. Најинтересните моменти се прикажуваат на мониторите, но наместо како снимка, гледачите можат да ги видат дигиталните аватари кои ја преигруваат акцијата.

 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно