• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали користите бета верзии од најнови програми?

Дали користите бета верзии од најнови програми?


  • Вкупно гласале
    38

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Знаеме дека повеќето софтверски решенија пред да излезат како финална верзија, издавачите ги пуштаат во употреба како алфа, бета или RC верзии. Е сега, ме интересира дали вие ги користите бета верзиите или пак ја чекате финалната верзија од некој софтвер. Да видиме дали и колку има бета тестери на форумот. :)

Ете јас на почеток ќе кажам дека прилично сум љубопитен и нестпрлив и скоро секогаш користам бета верзии. Сакам да проверам дали новата бета верзија е подобра, побрза, полоша и сл. Некој ќе рече дека бета верзиите имаат багови. Па и повеќето финални верзии имаат багови. Ништо страшно. :) Ако навистина бета верзијата изгледа како недовршена и има премногу багови, постои решение - uninstall. :)
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Многу ретко користам бета верзии, највеќе заради баговите... Знам дека може uninstall, ама не ми е интересно install-uninstall :)
 

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Mnogu me interesira koga nesto ke vidam i mi se dopadne toa nesto go baram nasekade i od prviot sajt go simnuvam ne e vazno dali e beta a cesto se sluciva i so drugiot sovtver me interesira sto se podgotvuva...
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Да користам бета верзии и скоро секои неправилности ги праќам на надлежните за софтверот со надеш за нивно побрзо решавање
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Често користам бета, освен апликации за кои не би ризикувал како антивирус.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Многу, многу ретко. И тогаш ги инсталирам за тест, за кусо време.
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Програми со кои работам и битни програми НЕ КОРИСТАМ БЕТА.

Некои ситни глупи програмчиња, МОЖЕ ДА ЗАЛЕТА НЕКОЕ.
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
124
"Понекогаш, зависи од софтверот"

Апликации (и оперативни системи) кои што ги користам секојдневно не ми смета да ги тестирам пред финалната верзија и кога ке пронајдам баг да го пријавам. :)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.166
625
Користам понекогаш БЕТА, али многу ретко, многу, многу ретко :D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Понекогаш, зависи од софтверот.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
никогаш не користам бета верзии, доволни ми се и финалните верзии полни со багови и пропусти, според мене еден софтвер не е бета дури кога нема веќе да има подршка за него.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.121
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно