Дали Касис ситемот може да се вметне во склоп на веб страната?

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Futurelakimens, 12 Февруари 2018.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Здраво,
  На повеќто сајтови каде што сум платил со картичка, плаќањето се одвива на страната на Касис. Тоа изгледа грдо и непрактично.
  Прашањето ми е како е имплементирано на Grouper.mk да тоа се одвива во склоп на сајтот без редиректирање кон Касис?
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,607
  5,476
  27 Март 2014
  Неможе. Касис е екстерен процесор и плаќањето мора да се изврши кај нив на страната. Исто функционира и Пејпал и 2Checkout.
   
 3. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,144
  1,056
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  На damil и Futurelakimens им се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Да, плаќањето можеби, но мене битна ми е формата за плаќање, бидејќи нивниот дизајн е премногу грд.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,144
  1,056
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Се менува и тоа, прочитај во документацијата.
  Пример вип имаат наплата со касис и редизајнирана форма.
   
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  176
  80
  12 Април 2017
  Машко
  Фала многу, ќе се потрудам
   
 8. pLaToOn

  pLaToOn
  Gaining Experience

  217
  162
  24 Јануари 2012
  Машко
  Незнам за 2Checkout, немам искуство, но за Paypal и Casys грешиш сигурно.
   

Сподели