• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали ја има pascal програмата за линукс ?

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
823,542
Членови
28,074
Најнов член
_Toni_
На врв Дно