1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Дали имате свој 'видео' лог (vlog)?

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од HijackHacker, 27 Април 2010.

1. HijackHacker

HijackHacker
    Gaining Experience

5,108
    296
    21 Февруари 2008
    Машко
    Web Designer
    Ме интересира дал некој од вас имв видео лог, или мисли дека тоа е добра идеа?
    Гледам на интернет се доста популарни, но кај нас нема ни публика ни Влогери.
    Јас имам нешто ептен малку започнато, али ми е на англиски, со цел да се опфати поголема публика (и така сите ние разбираме англиски).

Има некој, или сам сум сега за сега? :)

пс. www.youtube.com/user/gordzan

2. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,670
    330
    8 Мај 2007
  3. HijackHacker

HijackHacker
    Gaining Experience

5,108
    296
    21 Февруари 2008
    Машко
    Web Designer
    аа ми се свижда, респект :)

4. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,670
    330
    8 Мај 2007
    Да, баш е закон. Едвај чекам да ми се појави ново негово видео во сабскрипшнсот.

5. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,478
    25,528
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
  6. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
    Кога го отворив каналот пред некој месец ми беше замислен за да влогирам, али некако имав многу други работи, а и немав некоја инспирација за шо да влогирам па снимав само неколку туторијалчиња (со мој глас), али си реков дека после 29/30 кога ќе си средам Линуксот ќе почнам да влогирам и очекувајте го првиот блог од мене овие денови

http://youtube.com/kuzman0v

7. HijackHacker

HijackHacker
    Gaining Experience

5,108
    296
    21 Февруари 2008
    Машко
    Web Designer
    Јас морам да паузирам зошто заедно со моите летна и камерата на пат...сега или со проклета веб камера да се снимам хаахха :)

8. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    217
    27 oктомври 2007
    Машко
    Ја планирам да почнам штом добијам интернет :) ова поминатиов лимит убива :) интересно е што почнува ова да се шири да се надеваме дека младинава ќе почне нешто вакво да прави.

9. важна

важна
    Gaining Experience

461
    97
    19 Април 2010
    Женско
    Дизајнер
    Имам неколку но ги запоставив, одамна не сум влегла, ниту сум ставила нешто ново.

10. Дракула

Дракула
    Intern

93
    6
    16 Април 2010
    Лани имав некаква идеа да поставувам видео туторијали (претежно фотошоп) каде што добро објаснувам како се прави. Се разбира со зборвање не од страната текст. Направив едно видео, потоа ми се расипа микрофонот, видеото нема гледаност (едвај 300views) и престанав. Сега од време на време ќе клам некое видео ама многу ретко.

11. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
    Имам нов пост, сабаје го снимав видеово... не е нешто којзнае што, али мене ми е сасвим ок :) Чекам ваши коментари, забелешки и критики... Проверете на: http://www.youtube.com/user/kuzman0v ;).

12. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,199
    781
    8 Мај 2010
    Машко
    Некој ден ќе се самосахранам од поимиве кои изникнуваат од нигде. освен 1на1 друг македонски незнам.
    Освен ова http://goo.gl/zTvRT кое што знам ама ко хумор да е :))

13. Mr.Jack

Mr.Jack
    Gaining Experience

613
    342
    9 Февруари 2008
  14. kuzman0v

kuzman0v
    Gaining Experience

598
    74
    14 Декември 2008
    Машко
    Но само рибаро е активен во моментов, така да други влогери немаме.

Сподели

Вчитување...