1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали имате свој 'видео' лог (vlog)?

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од HijackHacker, 27 Април 2010.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Ме интересира дал некој од вас имв видео лог, или мисли дека тоа е добра идеа?
  Гледам на интернет се доста популарни, но кај нас нема ни публика ни Влогери.
  Јас имам нешто ептен малку започнато, али ми е на англиски, со цел да се опфати поголема публика (и така сите ние разбираме англиски).

  Има некој, или сам сум сега за сега? :)

  пс. www.youtube.com/user/gordzan
   
 2. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  аа ми се свижда, респект :)
   
 4. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
  Да, баш е закон. Едвај чекам да ми се појави ново негово видео во сабскрипшнсот.
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,528
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 6. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Кога го отворив каналот пред некој месец ми беше замислен за да влогирам, али некако имав многу други работи, а и немав некоја инспирација за шо да влогирам па снимав само неколку туторијалчиња (со мој глас), али си реков дека после 29/30 кога ќе си средам Линуксот ќе почнам да влогирам и очекувајте го првиот блог од мене овие денови

  http://youtube.com/kuzman0v
   
 7. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Јас морам да паузирам зошто заедно со моите летна и камерата на пат...сега или со проклета веб камера да се снимам хаахха :)
   
 8. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  217
  27 oктомври 2007
  Машко
  Ја планирам да почнам штом добијам интернет :) ова поминатиов лимит убива :) интересно е што почнува ова да се шири да се надеваме дека младинава ќе почне нешто вакво да прави.
   
 9. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  97
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
  Имам неколку но ги запоставив, одамна не сум влегла, ниту сум ставила нешто ново.
   
 10. Дракула

  Дракула
  Intern

  93
  6
  16 Април 2010
  Лани имав некаква идеа да поставувам видео туторијали (претежно фотошоп) каде што добро објаснувам како се прави. Се разбира со зборвање не од страната текст. Направив едно видео, потоа ми се расипа микрофонот, видеото нема гледаност (едвај 300views) и престанав. Сега од време на време ќе клам некое видео ама многу ретко.
   
 11. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Имам нов пост, сабаје го снимав видеово... не е нешто којзнае што, али мене ми е сасвим ок :) Чекам ваши коментари, забелешки и критики... Проверете на: http://www.youtube.com/user/kuzman0v ;).
   
 12. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Некој ден ќе се самосахранам од поимиве кои изникнуваат од нигде. освен 1на1 друг македонски незнам.
  Освен ова http://goo.gl/zTvRT кое што знам ама ко хумор да е :))
   
 13. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  613
  342
  9 Февруари 2008
 14. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Но само рибаро е активен во моментов, така да други влогери немаме.
   

Сподели

Вчитување...